Skip to main content

Myśl i działaj na zielono

Ekologia ma długą tradycję w firmie bekuplast, gdyż ponad 30 lat temu firma bekuplast rozpoczęła produkcję pojemników wielokrotnego użytku na cebulki kwiatowe. Od tego czasu udoskonaliliśmy rozwój i produkcję zwrotnych opakowań z tworzyw sztucznych i dziś produkujemy przyjazne dla środowiska i trwałe pojemniki, tace oraz palety dla wszystkich branż.

Do produkcji naszych wyrobów używamy nowego materiału, ale także przemiałów i regranulatów sprawdzonych jakościowo. Wszystkie wykorzystywane tworzywa pochodzą z pewnych źródeł. Potwierdzeniem tej praktyki jest oferowana usługa odzyskiwania starych pojemników, recykling oraz ponowne wykorzystanie surowca do produkcji nowej partii pojemników.

Recykling jest rozwiązaniem

Zalety skrzynek transportowych wielokrotnego użytku są oczywiste: oszczędność kosztów, a jednocześnie oszczędność innych cennych zasobów. Nawet najlepszy pojemnik z tworzywa sztucznego, w końcu się wysłuży. Dlatego dzięki recyklingowi możemy dać pojemnikowi drugie życie. Uszkodzone pojemniki są segregowane, rozdrabniane, mielone i ponownie przetwarzane. Pod względem jakości i właściwości materiału, regranulat nie jest w żaden sposób gorszy od materiału nowego.

„The Blue Angel” - pojemnik przyjazny środowisku

Ekologia ma długą tradycję w firmie bekuplast, gdyż od ponad 30 lat produkujemy przyjazne dla środowiska skrzynki transportowe wielokrotnego użytku z tworzywa sztucznego. Nasza seria pojemników lightlinewyprodukowana jest z materiału pochodzącego z recyklingu i została wyróżnione uznanym oznaczeniem ekologicznym "The Blue Angel".

The Blue Angel gwarantuje, że pojemniki z tworzyw sztucznych spełniają najwyższe standardy środowiskowe, zdrowotne i jakościowe. Nasze certyfikowane pojemniki, wyróżnione oznaczeniem "The Blue Angel" są mniej szkodliwe dla środowiska, ponieważ:

  • cenne zasoby są oszczędzane dzięki wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu i energooszczędnej produkcji,
  • wykorzystywane żadne szkodliwe substancje dla środowiska lub zdrowia,
  • pojemniki z tworzyw sztucznych są trwałe,
  • podlegają w 100% recyklingowi