Żyjemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju!

Zielona idea ma u nas długą tradycję, ponieważ już w 1985 roku rozpoczęliśmy produkcję pierwszych pojemników wielokrotnego użytku na cebulki kwiatowe. Od tego czasu udoskonaliliśmy produkcję plastikowych rozwiązań wielokrotnego użytku: Obecnie opracowujemy i produkujemy przyjazne dla środowiska i zrównoważone pojemniki, tace i palety dla wszystkich branż.

Gospodarka o obiegu zamkniętym - zrównoważona koncepcja

Zalety opakowań wielokrotnego użytku są oczywiste. Wielokrotne użycie oszczędza cenne zasoby i obniża koszty. Plastikowe pojemniki są bardzo trwałe, ale nawet najlepszej jakości plastikowy pojemnik w końcu osiągnie koniec swojego okresu użytkowania. Jednak jego użytkowanie niekoniecznie musi zakończyć się wraz z jego cyklem życia: Rozwiązaniem jest recykling!

Stare lub zniszczone plastikowe pojemniki są segregowane według typu, kruszone, mielone i ponownie przetwarzane w mieszalniku w celu dalszej obróbki. Pod względem jakości i właściwości materiałowych uzyskany w ten sposób regranulat w niczym nie ustępuje porównywalnemu materiałowi pierwotnemu. Oferujemy naszym klientom odbiór starych pojemników, ich recykling i ponowne przetworzenie.

Do produkcji pojemników na żywność z materiałów pochodzących z recyklingu używamy wyłącznie certyfikowanych materiałów, które spełniają surowe wytyczne prawne dotyczące jakości. Stosowane surowce wtórne pochodzą z zamkniętych zbiorników pojemników przeznaczonych do kontaktu z żywnością i dlatego mogą być wykorzystywane do produkcji nowych pojemników na żywność.

Neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla rozwiązania wielokrotnego użytku

Dzięki naszym neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla produktom robimy kolejny krok w kierunku zrównoważonej przyszłości!

Na życzenie wszystkie produkty bekuplast są dostępne w wersji neutralnej dla klimatu. Przejrzystość jest naszym najwyższym priorytetem: Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z ClimatePartner. W przypadku wszystkich produktów neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla można w 100% prześledzić, w który projekt ochrony klimatu zainwestowano, aby zrekompensować straty. Udowodniono, że projekty ochrony klimatu, które są testowane i certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi standardami, oszczędzają CO2, a sukces tych projektów jest przejrzyście udokumentowany.

Wspólnie z ClimatePartner, bekuplast określił emisję CO2 swoich produktów. Dla każdego produktu utworzono ślad węglowy produktu (PCF). W tym celu uwzględniono surowce, logistykę, opakowanie i utylizację zgodnie ze wspólnym podejściem "od kołyski do bramy plus koniec życia". Tam, gdzie było to możliwe, podjęto dalsze środki w celu uniknięcia i zmniejszenia emisji CO2. Wszelkie pozostałe emisje CO2, których nie można uniknąć, są kompensowane poprzez wspieranie projektów ochrony klimatu.

Neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla rozwiązania wielokrotnego użytku

Dzięki bekuplast Quality Compound (BQC) przyjazne dla środowiska zwrotne opakowania transportowe bekuplast są jeszcze bardziej ekologiczne. BQC to kopolimer polipropylenu składający się w co najmniej 50% z materiału poużytkowego (PCM). BQC może dodatkowo zawierać do 50% materiału poprzemysłowego (PIM). 

Dzięki swoim właściwościom technicznym bekuplast Quality Compound (BQC) nadaje się do zastosowań związanych z przechowywaniem i transportem, nawet w całkowicie zautomatyzowanych procesach i jest porównywalny z całkowicie pierwotnym tworzywem sztucznym. Szczególną cechą BQC jest to, że pomimo wysokiego udziału materiału pochodzącego z recyklingu uzyskuje się mocno zdefiniowane kolory. Może być stosowany do wszystkich zwrotnych opakowań transportowych, które nie mają kontaktu z żywnością.

"The Blue Angel": gwarancja bycia przyjaznym dla środowiska

Naszą misją jest produkcja opakowań wielokrotnego użytku, które są zarówno trwałe, jak i przyjazne dla środowiska. Nasze pojemniki Euro coantainers z serii lightline są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, są szczególnie przyjazne dla środowiska i otrzymały znak "The Blue Angel".

"The Blue Angel" gwarantuje, że nasze plastikowe pojemniki spełniają najwyższe standardy środowiskowe, zdrowotne i jakościowe. Certyfikat "The Blue Angel" oznacza, że nasze pojemniki są mniej szkodliwe dla środowiska, ponieważ:

  • cenne zasoby są oszczędzane dzięki wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu i energooszczędnej produkcji
  • nie są stosowane żadne substancje szkodliwe dla środowiska lub zdrowia
  • plastikowe pojemniki są szczególnie trwałe
  • plastikowe pojemniki nadają się w 100% do recyklingu