Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny

Wybierz trwałe, dopasowane i bezpieczne pojemniki oraz skrzynie, które pozwolą Ci efektywnie magazynować oraz transportować produkty kosmetyczne i farmaceutyczne.

  • dostosowane do Twojego produktu
  • optymalizacja przestrzeni magazynowej 
  • ochrona 
  • wysoki poziom higieny 
  • oszczędności 

Korzyści dla branży kosmetycznej i farmaceutycznej

Dostosowanie do rozmiarów oraz specyfiki konkretnych produktów

Optymalizacja przestrzeni magazynowej i lepsze wykorzystanie środków transportu

Efektywna ochrona produktów przed uszkodzeniami i działaniem czynników zewnętrznych

Wysoki poziom higieny – w zgodzie z aktualnymi normami

Zniwelowanie strat wynikających z uszkodzeń lub niewłaściwego przechowywania

Branże farmaceutyczna i kosmetyczna – co warto wiedzieć na ich temat?

Sektor związany z produktami kosmetycznymi oraz farmakologicznymi to bardzo szeroki obszar, który dotyczy zarówno hurtowni, aptek, jak i szpitali, przychodni oraz gabinetów lekarskich. Tak bogaty zakres powoduje, że firmy zajmujące się składowaniem oraz transportem tego typu asortymentu, każdego dnia muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Dotyczą one zarówno procesów komplementacji (np. detalicznych czy hurtowych zamówień), jak i restrykcyjnymi wymaganiami związanymi z samym sposobem przechowywania produktów (właściwy poziom higieny, odpowiednie temperatury, a nawet wilgotność powietrza).

Wyzwania logistyczne, przed którymi stoją firmy zajmujące się farmaceutyką i kosmetykami

Podobnie, jak w wielu innych gałęziach związanych z transportem produktów - także tej dotyczą kwestie związane z dbałością o ich stan, jak i krótkie terminy dostaw. Jednak w przypadku leków, kosmetyków oraz suplementów - istnieje jeszcze jedno, zdecydowanie poważniejsze wyzwanie. Mianowicie, tego rodzaju asortyment bardzo często wymaga także odpowiednich warunków - zarówno składowania, jak i transportowania. Mowa tu przede wszystkim o zachowaniu pełnej sterylności oraz właściwej temperatury. Większość leków należy przechowywać w chłodzie, a znaczną część - w temperaturach poniżej zera.

Procesy i zasady magazynowania leków, suplementów i produktów kosmetycznych

Zasady przechowywania leków i innych farmaceutyków w magazynie wymagają zastosowania odpowiedniej izolacji termicznej, zachowania wysokiego stopnia higieny, zabezpieczenia przed działaniem promieni UV oraz pełnej ochrony przed ewentualnymi uszkodzeniami. Istotnym czynnikiem jest również odpowiednia wentylacja pomieszczeń, która umożliwia swobodny przepływ oraz regularną wymianę powietrza raz na 1 lub 2 godziny.

Sprawdzone rozwiązania magazynowe dedykowane dla kosmetyków i farmacji

Tak restrykcyjne zasady dotyczące procesów magazynowania mają wpływ nie tylko na same miejsca składowania, ale również sposoby przechowywania asortymentu. Właśnie dlatego istotną funkcję pełnią ściśle dopasowane pojemniki oraz skrzynie, które odpowiadają nie tylko za ochronę produktów, ale również same są dostosowane do pracy w trudnych warunkach (np. niskich temperaturach). Doskonałe przykłady takich rozwiązań stanowią rozwiązania, które czekają na Ciebie w ofercie bekuplast, czyli: