Sprzedaż i transport na rynku napojów

Wybierz trwałe skrzynie do przewozu napojów, które ułatwią Ci zarówno magazynowanie, jak i dostarczanie produktów - od producenta do magazynu, a także bezpośrednio do sklepów.

  • bezpieczeństwo produktu
  • budowanie świadomści marki
  • szybkość realizacji dostaw 
  • kompleksowa opieka nad nowym projektem 
  • rozwiązania "szyte na miarę"

Korzyści dla branży napojów

Skuteczne zabezpieczenie przed uszkodzeniami i stratami materialnymi

Optymalizacja przestrzeni i jeszcze efektywniejszy transport

Lepsza ergonomia i ułatwienie pracy kierowców oraz magazynierów

Dostosowanie do szczególnych warunków - niskich temperatur i poziomu wilgotności

Branża sprzedaży i transportu napojów – co trzeba wiedzieć na jej temat?

Branża sprzedaży i transportu napojów składa się z kilku podstawowych elementów: produkcji napojów, dystrybucji, sprzedaży detalicznej i hurtowej oraz transportu. Aby działać w tej branży, należy posiadać odpowiednie zezwolenia i licencje, a także zadbać o odpowiednie zaplecze logistyczne i magazynowe. W przypadku transportu napojów ważne jest, aby zadbać o właściwe warunki transportu, takie jak: odpowiednie chłodzenie lub zabezpieczenie przed uszkodzeniem. Branża ta stale się rozwija i ma dużą konkurencję, dlatego ważne jest, aby nieustannie dostosowywać ofertę do potrzeb rynku i inwestować w nowoczesne rozwiązania.

Wyzwania, z którymi mierzy się logistyka napojów

Jak łatwo się domyślić - głównymi wyzwaniami, przed jakimi każdego dnia stają przedsiębiorstwa z tego sektora, są:

●      Ochrona produktów przed uszkodzeniami mechanicznymi. Logistyka hurtowni napojów dotyczy bowiem zarówno produktów w opakowaniach szklanych, plastikowych, jak i tych umieszczanych w specjalnych kartonowych pudełkach.

●       Zachowanie terminów przydatności. Jak wiele innych produktów spożywczych, również napoje posiadają ściśle określone terminy, które z kolei rodzą konieczność sprawnego, a co najważniejsze - terminowego transportu.

●       Zastosowanie środków bezpieczeństwa. W zależności od specyfiki konkretnego asortymentu – wybrane produkty należy transportować w odpowiednich temperaturach i poziomie wilgotności, a nawet - chronić je przed działaniem promieni UV.

Logistyka napojów, czyli zasady ich magazynowania oraz transportu

Jednymi z najpopularniejszych rozwiązań, które wykorzystuje się na potrzeby transportu napojów, są oczywiście dopasowane palety. Takie rozwiązania dla przemysłu napojów owija się specjalistyczną folią, która zapewnia stabilność oraz chroni ładunki przed uszkodzeniem. Każda tego typu przesyłka powinna posiadać oznakowanie - najczęściej w formie naklejanych etykiet.

Sprawdzone rozwiązania magazynowe na potrzeby transportu napojów oraz żywności

Jeżeli chcesz mieć pewność, że składowanie oraz transport Twoich napojów będą maksymalnie zoptymalizowane – podstaw na sprawdzone palety od bekuplast. W naszej ofercie znajdziesz bogaty asortyment, który z łatwością dopasujesz do rozmiarów, jak i specyfiki Twojego asortymentu. Na szczególne zainteresowanie zasługują między innymi: