Produkcja przemysłowa

Usprawnij i przyspiesz przepływ gotowych towarów i półproduktów - z produkcji, prosto do magazynu, a następnie do kolejnych odbiorców.

Rozwiązania dla przemysłu od bekuplast to skuteczne zabezpieczenie i jeszcze efektywniejsza produkcja.

  • optymalizacja procesów 
  • podniesienie wydajności 
  • efektywniejsza produkcja 
  • ochrona towarów
  • oszczędności

Korzyści dla branży przemysłowej oraz logistyki przemysłu

Ponad 100 produktów dopasowanych do specyfiki przemysłu

Optymalizacja procesów i powierzchni składowania

Ograniczenie strat spowodowanych uszkodzeniami i złym magazynowaniem

Podniesienie wydajności i sprawniejszy transport wyrobów

Przeczytaj wpisy na temat logistyki przemysłu

Logistyka przemysłu oraz branża przemysłowa - czym są?

Przemysł to szeroka gałąź gospodarki, której podstawę stanowią procesy produkcyjne - skupiające się na wytwarzaniu wyrobów gotowych lub też tzw. półproduktów przeznaczonych do dalszej obróbki. W zależności od specyfiki, przedsiębiorstwa działające w tym obszarze mogą zajmować się produkcją elementów budowlanych, urządzeń elektronicznych, akcesoriów motoryzacyjnych, jak i szeregu innych rozwiązań.

Z jakimi wyzwaniami logistycznymi mierzy się przemysł?

Istotnym aspektem w tej materii jest przede wszystkim dopasowanie do rodzaju, a w dalszej części - do konkretnego etapu produkcji. W zależności od poziomu złożoności poszczególnych procesów, logistyka w przemyśle może bowiem dotyczyć takich obszarów, jak:

●       Transport i magazynowanie surowców potrzebnych do produkcji.

●       Przekazywanie półproduktów - do dalszej obróbki lub do sprzedaży.

●       Składowanie i dostarczanie gotowych produktów - przeznaczonych do sprzedaży wybranym odbiorcom.

Procesy magazynowania wykorzystywane w obszarze przemysłu

Wyzwania, przed jakimi stają przedsiębiorstwa funkcjonujące w tej branży, są w naturalny sposób powiązane ze specyfiką ich działalności, a co za tym idzie - również stosowanymi procesami składowania.

Bez względu na rodzaj wyrobów, zdecydowana większość firm musi dbać o zachowanie ciągłości produkcji. Składają się na to: łańcuch dostaw, odpowiednie powierzchnie składowania, aż wreszcie – procesy umożliwiające sprawne dostarczanie surowców, a na końcu - odbiór wyrobów gotowych.

Jakie rozwiązania magazynowe sprawdzają się w przemyśle?

Oferta marki Bekuplast jest na tyle szeroka, że bez kłopotu uda Ci się odnaleźć idealne rozwiązania dla przemysłu. W ramach bogatego asortymentu zapewniamy dostęp do palet umożliwiających sprawny transport tzw. gabarytów, jak i szeroki wybór skrzynek czy pojemników, które można dostosować do różnego rodzaju materiałów (o małych gabarytach, a także tzw. drobnicy). Na szczególną uwagę zasługują między innymi: