Handel detaliczny i e-commerce

Podnieś zadowolenie swoich klientów i ogranicz ryzyko zgłaszania reklamacji oraz zwrotów.

Postaw na sprawdzone rozwiązania e-commerce, które zoptymalizują procesy magazynowania, komplementacji i wysyłki Twoich produktów.

  • idealne dopasowane, szybkość realizacji zamówień 
  • optymalizacja procesów magazynowania 
  • ochrona towarów
  • oszczędności
  • dosotosowane do obsługi manualnej lub automatycznej 

Korzyści dla branży e-commerce i handlu detalicznego

Szeroki wybór produktów dostosowanych do parametrów i gabarytów asortymentu

Odzyskanie cennej przestrzeni magazynowej

Zabezpieczenie przed zagubieniem i uszkodzeniami

Więcej obsłużonych przesyłek - dzięki szybkiemu i wygodnemu dostępowi

Branże e-commerce i handlu detalicznego – czym się charakteryzują?

Sektor sprzedaży detalicznej to obszar biznesu, który odznacza się wysokim poziomem elastyczności oraz niezwykle szybkimi terminami realizacji poszczególnych zamówień. Za taki stan rzeczy odpowiada przede wszystkim sam asortyment, którym mogą być zarówno kosmetyki, odzież, biżuteria, obuwie, drobna elektronika, książki, jak i elementy o większych gabarytach (w tym: meble, sprzęty RTV i AGD oraz wiele innych).

Wyzwania logistyczne, z którymi mierzą się te obszary biznesu

Główne wyzwanie w tym aspekcie stanowi oczywiście - czas dostaw. Otóż handel detaliczny charakteryzuje się dużymi wymaganiami stawianymi przez samych konsumentów. Klienci przyzwyczaili się już, że towary kupowane przez nich online, są dostarczane nawet w ciągu 24 godzin od opłacenia. Taka specyfika sektora w naturalny sposób przekłada się na sposób działania sprzedawców. Wymaga bowiem, aby wszelkie procesy magazynowania, kompletowania, aż wreszcie – transportowania towarów, odbywały się szybko i były maksymalnie uproszczone.

Procesy oraz zasady związane z magazynowaniem takich towarów

Procesy wykorzystywane w magazynach wspierających e-commerce zależą przede wszystkim od specyfiki samego asortymentu oraz poziomu zaawansowania tego typu jednostek. Składowanie oraz przekazywanie produktów do transportu i wysyłki może odbywać się zarówno w sposób manualny, jak i automatyczny, a także - łączyć oba te rozwiązania (w magazynach półautomatycznych).

Rozwiązania magazynowe zarezerwowane dla obszaru e-commerce oraz handlu detalicznego

Podobnie, jak w przypadku procesów, rozwiązania (w tym skrzynie, pojemniki, a nawet palety) powinny być stricte dopasowane do asortymentu, jak i technologii. W ofercie bekuplast znajdziesz szeroki wybór produktów, które z powodzeniem dopasujesz do rozmiarów oraz ogólnej specyfiki sprzedawanych przez Ciebie towarów. Do tych, które zasługują na szczególną uwagę, zwłaszcza w kontekście branży e-commerce i sprzedaży detalicznej, zaliczamy: