Przemysł motoryzacyjny | automotive

Postaw na niezawodne skrzynie plastikowe do magazynowania oraz pojemniki automotive, dzięki którym usprawnisz procesy składowania, załadunku oraz transportu części samochodowych.

  • zgodne ze standardem VDA 4500
  • bardzo stabilne, dzięki ukośnym wzmocnieniom 
  • dostosowane do obsługi automatycznej 
  • ergonomiczne uchwyty dostosowane do obsługi manualnej 
  • stabilne układanie w stos

Korzyści dla branży motoryzacyjnej i automotive

Idealne dopasowanie do rozmiaru i parametrów konkretnych towarów

Porządek i jeszcze więcej cennego miejsca do magazynowania podzespołów

Skuteczna ochrona części i komponentów przed uszkodzeniem

Ograniczenie wydatków i lepsze wykorzystanie posiadanych zasobów

Branża automotive – co warto o niej wiedzieć?

Sektor automotive to szeroko pojęty obszar związany z motoryzacją, a konkretniej – projektowaniem, produkowaniem, dostarczaniem oraz sprzedażą części do samochodów, oraz innych pojazdów użytkowych. Z uwagi na duży zakres działania, tego rodzaju branża ma ogromny wpływ na wiele innych sektorów gospodarki. Zwłaszcza transportu, który z kolei oddziałuje praktycznie na każdy aspekt funkcjonowania ludzi, jak i całych przedsiębiorstw.

Wyzwania logistyczne, z którymi mierzy się obszar automotive

Do głównych wyzwań logistycznych, z którymi praktycznie każdego dnia musi mierzyć się ten sektor, możemy zaliczyć:

●       Kondycję – wszelkie części muszą być składowane, a następnie transportowane w taki sposób, aby na żadnym etapie nie uległy uszkodzeniu.

●       Czas – brak konkretnych komponentów jest często równoznaczny z unieruchomieniem konkretnych pojazdów. Stąd tak istotne jest ekspresowe dostarczanie potrzebnych części.

Procesy magazynowania części i podzespołów motoryzacyjnych

Z uwagi na charakter tego typu działalności (operowanie zarówno małymi - drobnicowymi elementami, jak i dużymi częściami zamiennymi) - magazyny automotive bardzo często wykorzystują wiele procesów. Do części szybkozbywalnych sprawdzają się automatyczne systemy składowania. Z kolei dla tych, które są wolniej zbywalne – w wielu przypadkach wystarczy obsługa manualna.

Nie bez znaczenia pozostaje również forma samych elementów. Poza standardowymi częściami samochodowymi wiele magazynów operuje bowiem również olejami, płynami eksploatacyjnymi oraz innymi substancjami.

Sprawdzone rozwiązania magazynowe stosowane w motoryzacji

Biorąc pod uwagę wymagania, jak i wszelkie wyzwania, z którymi branża automotive mierzy się każdego dnia, doskonałymi rozwiązaniami wspierającymi procesy składowania oraz transportu części, są przede wszystkim sprawdzone pojemniki oraz skrzynie plastikowe do magazynowania. W ramach oferty bekuplast oferujemy szeroki dostęp do tego typu rozwiązań. Na szczególne uznanie zasługują takie, jak: