Jak wybrać pojemnik magazynowy? Praktyczny poradnik krok po kroku.

Created by Monika Sojka | |   Porady bekuplast

Poszczególne magazyny mogą różnic się od siebie rozmiarami, zastosowaniem konkretnych technologii, rodzajem przechowywanego asortymentu, jak i całym szeregiem innych aspektów, które decydują między innymi o sposobie ich działania. Jedno jest jednak pewne - każda z tego typu firm potrzebuje trwałych, niezawodnych i dopasowanych do specyfiki swojej działalności pojemników magazynowych. To dzięki nim może skutecznie zabezpieczać składowany towar, dbać o jego szybki i sprawny transport, a co za tym idzie – zapewniać wysoką jakość usług świadczonych na rzecz innych partnerów handlowych.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Jak wybrać te właściwe, aby procesy transportu i składowania były efektywne, a znajdujące się w nich towary - zabezpieczone najlepiej, jak tylko się da? Sprawdź! Tego wszystkiego dowiesz się z dalszej części wpisu.

Dlaczego wybór właściwego pojemnika magazynowego jest tak istotny?

Zanim przejdziemy do poradnikowej części tego artykułu - pozwól, że na początek opowiemy nieco więcej o tym, jak ważne znaczenie ma podjęcie właściwej decyzji dotyczącej wyboru tego rodzaju elementów. Otóż odpowiednio dostosowane skrzynki transportowe mają niebagatelny wpływ na całą magazynową infrastrukturę - związaną zarówno z przyjmowaniem, transportem, składowaniem, jak i wydawaniem poszczególnego towaru. To one sprawiają, że praca w magazynie jest bezpieczniejsza, przebiega sprawniej i płynniej, a co równie ważne - zabezpieczają przedmioty, którymi obraca dany podmiot. Na uwagę zasługują również oszczędności czasu, pieniędzy i energii, które można osiągnąć właśnie za pośrednictwem dobrze dopasowanych pojemników. A jeśli to wprowadzenie mamy za sobą - pora na kolejny krok i instrukcję, czyli...

Jak wybrać pojemnik do magazynu?

Poznaj 3 zasadnicze kroki, które ułatwią Ci podjęcie właściwej decyzji i wybór pojemników na towary, które pozytywnie wpłyną zarówno na bezpieczeństwo, ergonomię, jak i wydajność Twojego magazynu. Aby wybrać właściwie - zadbaj o następujące etapy:

  1. Określ przeznaczenie Twojego pojemnika magazynowego

W tym miejscu weź przede wszystkim pod uwagę typ towaru, który będzie w nich składowany. Rodzaje skrzynek magazynowych można dzielić między innymi ze względu na takie czynniki, jak:

  • Branża - inne pojemniki sprawdzają się do transportowania i składowania produktów spożywczych (w tym pieczywa, mięsa, warzyw i owoców), a zgoła inne są przeznaczone do magazynowania, chociażby części samochodowych, roślin oraz szeregu pozostałych towarów.
  • Rozmiar i specyfika -podczas wyboru właściwych rozwiązań liczy się również objętość oraz waga asortymentu. W naszej ofercie znajdziesz pojemniki w najbardziej popularnych rozmiarach (m.in. 600 x 400, 400 x 300 oraz 300 x 200 mm). W przypadku przedmiotów o mniejszych gabarytach warto rozważyć zastosowanie pojemników posiadających dodatkowe przegrody lub postawić na mniejsze rozwiązania w formie tac transportowych.
  • Dodatkowe zabezpieczenia - jeśli składowany towar jest szczególnie “delikatny” lub jego charakterystyka sprawia, że wymaga specjalnego traktowania - warto zastosować pojemniki wyposażone w pokryty ochronne. Ich użycie umożliwi zabezpieczenie asortymentu zarówno przed zniszczeniem, jak i zanieczyszczeniem.
  1. 2. Przeanalizuj sposób transportowania i składowania magazynowanych towarów

Jeśli specyfika Twojego magazynu wymaga tego, aby poszczególne pojemniki były układane “jeden na drugim” - upewnij się, że ich konstrukcja na to pozwala. Jeżeli zależy Ci na szybkim dostępie do ich zawartości - rozważ wybór pojemników ze specjalnymi oknami inspekcyjnymi. Ich zastosowanie daje łatwy wgląd, a dodatkowo sprawdza się zwłaszcza wówczas, gdy chcesz pobrać tylko część towarów - bez konieczności przenoszenia całego pojemnika. Tego rodzaju elementy sprawdzają się w szczególności przy produktach sypkich, w tym: śrubkach, nakrętkach, małych podzespołach, jak i wielu innych.

  1. 3.  Weź pod uwagę sposób użytkowania skrzynki magazynowej

Ten obszar jest stricte powiązany z infrastrukturą Twojego magazynu. Jeśli większość prac wykonuje się w nim manualnie lub tylko przy częściowym udziale maszyn (tzw. magazyn półautomatyczny) - warto rozważyć wybór klasycznych pojemników wyposażonych w uchwyty do ręcznego przenoszenia. Jeśli praca Twojej firmy opiera się głównie na wykorzystywaniu maszyn - wówczas możesz postawić na skrzynki transportowe przeznaczone do zautomatyzowanych magazynów (w tym przypadku sprawdzą się np. rozwiązania contecline).

Już wiesz, jak wybrać właściwe pojemniki do Twojego magazynu?

W takim razie nie czekaj dłużej i już teraz skorzystaj z szerokiego asortymentu bekuplast . W naszej ofercie czeka na Ciebie szeroki wachlarz skrzynek magazynowych, wśród których z łatwością odnajdziesz rozwiązania, które dopasujesz do specyfiki swojej firmy. Jeżeli potrzebujesz dodatkowego wsparcia - skontaktuj się z nami. Nasi doradcy przedstawią Ci wszystkie dostępne możliwości, a także przygotują spersonalizowaną ofertę połączoną z kompleksową wyceną pojemników dla Twojego magazynu.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu