Akcesoria do skrzynek plastikowych i pojemników transportowych. Co ułatwi przechowywanie w magazynach i transport?

Created by Monika Sojka | |   Magazynowanie

Funkcjonalny system magazynowania oraz transportu nie tylko usprawni pracę, ale także poprawi jej wydajność, efektowność. Przy czym kluczowe w tym procesie są pojemniki z tworzyw sztucznych, a także akcesoria do nich, które umożliwiają bezpieczne i umiejętne przechowywanie oraz transportowanie.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Pojemniki transportowe – funkcjonalności, na które trzeba zwrócić uwagę

Skrzynki plastikowe to podstawowy element wyposażenia każdego magazynu oraz firmy transportowej, dlatego od nich należałoby zacząć. Czym powinny charakteryzować się skrzynki z tworzyw sztucznych? Oczywiście trwałością, odpornością na duże obciążenia oraz łatwością w czyszczeniu (dotyczy to w szczególności skrzynek plastikowych do pieczywa i wyrobów cukierniczych, a także skrzynek na mięso i drób. Jednak w kontekście optymalizacji procesów magazynowania/transportu, ważne są inne kwestie. Producent pojemników plastikowych powinien umożliwić nie tylko ich wygodną obsługę ręczną, ale także dostosować do automatycznej technologii przenośnikowej.

Dobrze, aby ich wymiary umożliwiały efektywne składowanie na paletach o znormalizowanych rozmiarach. Pojemniki do sztaplowania umożliwiają przechowywanie ich w formie stosów, natomiast skrzynki składane plastikowe to oszczędność miejsca. A jeśli potrzebujesz skrzynek przegrodowych do transportu, musisz zwrócić uwagę na to, aby były wyposażone w przegrody, które zapobiegną przypadkowemu tłuczeniu się szkła. Jak widzisz, istnieje wiele różnych typów pojemników, dzięki czemu możesz dopasować je do swoich potrzeb. A teraz sprawdź, akcesoria magazynowe i transportowe sprawią, że procesy te będą jeszcze łatwiejsze.

Pokrywy do skrzynek plastikowych

Pokrywy do pojemników transportowych są podstawowym akcesorium, w jakie warto się wyposażyć. Mogą być luźno nakładane, w także mocowane na zatrzask lub na zawiasy. Z ich pomocą uchronisz towar przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniem. W zależności od potrzeb, można je zakładać lub ściągać, sprawiając, że plastikowe skrzynki będą w pełni funkcjonalne.

Wkłady do pojemników transportowych

Pisaliśmy wcześniej o tym, że podczas transportu butelek stosuje się skrzynki z przegrodami. Nie musisz ich jednak od razu kupować, wystarczy zamówić odpowiednie wkłady do pojemników. Dzięki temu będą one miały charakter uniwersalny. W ten sposób można wyposażyć także skrzynki w przegrody oraz pojemniki uzupełniające, ułatwiające sortowanie i oddzielne przechowywanie różnego typu towarów. Zachowasz tym samym porządek podczas magazynowania i transportu. 

Wózki transportowe do skrzynek

Wózki transportowe  ułatwiają przenoszenie skrzynek, zwłaszcza jeśli są one ciężkie. Dzięki temu nie jest konieczne wykorzystanie wózków przemysłowych, obniża się koszty. Co istotne, pojemniki plastikowe mogą być układane w stos na takim wózku, co stanowi sporą oszczędność czasu podczas ich przewożenia.

Akcesoria montażowe, nakładki na pojemniki plastikowe

Podstawowe, uniwersalne skrzynki transportowe można w prosty sposób dopasować do swoich potrzeb dzięki specjalnym akcesoriom do pojemników plastikowych. To mogą być m.in. samoprzylepne uchwyty na etykiety, nakładki na narożniki, adaptery umożliwiające podwojenie objętości skrzynek, a także plomby antykradzieżowe.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu