Jakie urządzenia magazynowe są potrzebne w firmie?

Created by Monika Sojka | |   Porady bekuplast

To, jakie urządzenia powinny znaleźć się magazynie Twojej firmy, w dużej mierze zależy od sektora, w którym pracujesz. Inna organizacja pracy dotyczy przetwórstwa spożywczego, a zupełnie inna — przemysłu ciężkiego. Bądź co bądź każda branża ma nieco inną specyfikę. Jednak są maszyny i produkty, które w nowoczesnych magazynach są wręcz niezbędne. Sprawdź, w co warto zainwestować, by praca była sprawna i lżejsza.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Urządzasz magazyn firmowy? Sprawdź, jakie urządzenia magazynowe są potrzebne w firmie i jak ułatwią magazynowanie towarów.

Urządzenia do magazynowania — czym one są?

Magazyn bez względu na powierzchnię to miejsce, w którym znajduje się wiele przedmiotów i urządzeń, ułatwiających organizację przestrzeni oraz transport i magazynowanie ładunków. Jest wiele sposobów na to, by przechowywanie było optymalne. Jak do tego doprowadzić? Oczywiście w tym celu warto zainwestować w niezbędne urządzenia oraz produkty. Segregacja przedmiotów, możliwość przechowywania całych palet na regałach konstrukcyjnych to pewność, że towar jest bezpieczny i nie zagraża życiu ani zdrowiu kadry pracowniczej.

Skoro znasz już najważniejsze funkcje urządzeń do magazynowania, to czas, by zapoznać się z rodzajami urządzeń magazynowych.

Urządzenia magazynowe — przykłady

Nowoczesna przestrzeń magazynowa to tysiące metrów wolnej przestrzeni do zagospodarowania. W takich wielkopowierzchniowych wnętrzach powinny znaleźć się między innymi urządzenia, które ułatwiają obsługę ładunków umieszczonych na bardzo wysokich regałach. Oto najczęściej wykorzystywane maszyny:

  • Układnice paletowe — na ogół przedsiębiorcy decydują się na załadunek towarów w formie zautomatyzowanej. Do wyboru są układnice paletowe oraz modele trójstronne. Ich obsługa odbywa się za pośrednictwem specjalnego systemu. Niektóre z nich mogą podnosić towary nawet na wysokość 40 metrów.
  • Wózki widłowe — sprzęt, którego nie może zabraknąć w magazynie wysokiego składowania. Ich pomoc jest nieoceniona, ponieważ są to modele przystosowane do pracy nawet w wąskich korytarzach. Ponadto mogą one podnosić załadunek na wysokości powyżej 10 metrów, a niektóre z nich również potrafią obracać się o 90 stopni.
  • Układnice pojemnikowe — takie maszyny skracają czas układania towaru na regałach oraz zdejmowania go nawet z wysokich partii. Skutecznie zastępują pracę ludzi i pozwalają zachować znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa. Dzięki specjalnym pojemnikom przechowywanie towarów oraz ich układanie nie sprawia trudności tym zautomatyzowanym maszynom.

Jaki wpływ na organizację pracy mają urządzenia w magazynie?

Odpowiednie przygotowanie i wyposażenie powierzchni magazynowej w znacznym stopniu wpływa na poprawę pracy oraz przygotowanie i kompletowanie przesyłek bezpośrednio na zlecenie klientów. Bardzo ważne jest, by oprócz sprzętu w postaci wózków widłowych zainwestować również w odpowiednie pojemniki przeznaczone do przechowywania, segregacji oraz transportu towarów. Takie połączenie sprawia, że praca w magazynie przebiega sprawnie i trwa znacznie krócej.

Oczywiście nie ma rozwiązań uniwersalnych, które sprawdzą się w każdym magazynie. Dużo zależy od specyfiki danej branży, wysokości samego magazynu oraz rodzaju przechowywanych towarów. Jednak warto zadbać o prawidłową logistykę, zainwestować w systemy do automatyzacji procesów przeładunkowych, by móc dziennie obsługiwać jeszcze większą liczbę zamówień, co w efekcie przekłada się na możliwość wypracowania jeszcze większych zysków.

Podsumowanie: postaw na nowoczesne urządzenia magazynowe, by praca była zawsze dobrze zorganizowana!

Zadbaj o bezpieczeństwo zgodne z przepisami BHP i zainwestuj w wyposażenie magazynu, które usprawni prace załadunkowe i odciąży pracowników. Nowoczesny sprzęt to pewność, że obroty firmy będą wyraźnie rosły. Wykorzystaj potencjał specjalistycznych maszyn oraz pojemników przeznaczonych do magazynowania. Wybierz palety i półpalety oraz pojemniki sztaplowane, które ułatwią przechowywanie drobnych elementów. Połączenie tych wszystkich ogniw sprawi, że praca w magazynie wielkopowierzchniowym będzie wydajniejsza.

Jeśli szukasz odpowiednich elementów do wyposażenia swojego magazynu, poznaj pojemniki do magazynowania bekuplast. Doceń je za trwałość i świetne parametry techniczne i wykorzystaj możliwość wybierania pojemników zgodnych z indywidualnymi potrzebami. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem, który dobierze produkty do Twoich potrzeb.


Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu