Skrzynki magazynowe na każdą potrzebę

|   Magazynowanie

Podstawą sprawnego działania magazynu jest właściwa organizacja przestrzeni umożliwiająca utrzymanie porządku i zapanowanie nad dużą ilością zgromadzonych w nim produktów.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Prawidłowy rozkład przechowywanych artykułów stwarza bezpieczne warunki pracy i zapewnia możliwość sprawnego – czyli efektywnego i niezakłóconego - funkcjonowania magazynu. Nie byłoby to jednak możliwe bez odpowiednio dobranych pojemników, których ogromną zaletą jest wszechstronność i możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb każdego składu towarów.

Co można przechowywać w skrzynkach magazynowych?

Odpowiedź brzmi: w zasadzie wszystko. Skrzynka magazynowa pomieści zarówno najmniejsze elementy, takie jak gwoździe czy śrubki, po duże części elektroniczne lub mechaniczne. Od butelkowanych napojów po świeże mięso, pieczywo i warzywa. W ofercie renomowanych producentów pojemników klient znajdzie zarówno skrzynki magazynowe ściśle dopasowane do jego potrzeb, jak też służące do przechowywania bardziej zróżnicowanego asortymentu.

Szeroki wybór skrzynek magazynowych plastikowych wykonanych dostępnych w wielu rodzajach – m.in. skrzynek magazynowych i transportowych, szuflad z przegrodami, pojemników Euro, składanych pojemników plastikowych czy skrzyń do segregacji i przechowywania dokumentów - nie tylko gwarantuje możliwość efektywnego składowania, ale również właściwie zabezpiecza zawartość przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem.

Od narzędzi po elektronikę

Skrzynki magazynowe plastikowe mają wiele zalet: są trwałe, wytrzymałe, łatwe w czyszczeniu i obsłudze oraz funkcjonalne. Znajdą zastosowanie w każdej przestrzeni wymagającej przechowywania produktów: czy to w osiedlowym warsztacie samochodowym, czy w wielkim magazynie wysokiego składowania.

W skrzynkach magazynowych można przechowywać narzędzia i gromadzić drobne elementy takie jak śruby, gwoździe, podkładki kotwy itd. Kolorowe pojemniki magazynowe ułatwiają segregację zgodnie z rodzajem i wielkością przechowywanych artykułów, a dzięki swojej konstrukcji nadają się do sztaplowania (ustawiania w stosy), oszczędzając cenną przestrzeń.

Firma bekuplast posiada w swej ofercie pojemniki KLT-VDA przeznaczone do warsztatów samochodowych i przemysłu automotive, służące do przechowywania, magazynowania oraz transportowania drobnych części. Są one dostępne również w wersji ESD, która wyróżnia zdolność przewodzenia ładunków elektrostatycznych. Oznacza to, że można w nich składować urządzenia oraz drobne elementy elektryczne – nie tylko samochodowe - bez obawy, że przepięcie elektryczne w czasie transportu lub magazynowania zniszczy cenną zawartość.

Gwarancja świeżości

Przechowywanie i transport pieczywa, owoców i warzyw czy kwiatów musi odbywać się w warunkach, które zapobiegają przedwczesnej utracie świeżości przez te produkty. Zapewnienie odpowiednich pojemników to co najmniej połowa sukcesu.

Skrzynka magazynowa na świeże produkty ma perforowane ściany umożliwiające cyrkulację powietrza. Niezwykle istotny jest także dobór odpowiednich materiałów, które nie tylko gwarantują wydłużoną trwałość i wytrzymałość skrzynek magazynowych, ale również ułatwiają utrzymanie ich w czystości i zapewnienie odpowiedniej higieny. Pojemniki bekuplast wykonane są z wyselekcjonowanych materiałów wysokiej jakości (HDPE) dopuszczonych do kontaktu z żywnością, gwarantując odporność na odkształcenia i pękanie. Wzmocnione narożniki skrzynek plastikowych magazynowych ograniczają ryzyko uszkodzeń w trakcie transportu i doskonale sprawdzają się przy ustawianiu ich jedna na drugiej, eliminując ryzyko uszkodzenia w stosie. Szeroki zakres dopuszczalnych temperatur pozwala na bezproblemowy transport zarówno produktów schłodzonych, jak i gorących wypieków prosto z pieca.

Kruche, ale bezpieczne

Szkło to materiał wyjątkowo podatny na uszkodzenia. Jego wewnętrzna, nieuporządkowana struktura atomowa sprawia, że nawet delikatne uderzenie może skończyć się zniszczeniem i wylaniem płynnej zawartości. Dlatego w branżach napojowych (wód mineralnych, napojów gazowanych, piwa i alkoholu) wykorzystuje się odpowiednie skrzynki przegrodowe, które separują poszczególne butelki od siebie i zabezpieczają przed ich zderzaniem się w trakcie transportu i magazynowania. Konstruktorzy zadbali także, by użytkowanie pojemników zbiorczych było wygodne i proste, dlatego wyposażyli je m.in. w ergonomiczne uchwyty na dłonie oraz wzmocnione narożniki zabezpieczające plastik przed pękaniem w stosie.

Mięso w magazynie

Zjedzenie zanieczyszczonego lub nadpsutego mięsa może narazić na niebezpieczeństwo zdrowie konsumentów – i dlatego na producentach i dostawcach takiej żywności ciąży wielka odpowiedzialność związana z zachowaniem optymalnych warunków magazynowania i transportu. Nieocenionym wsparciem służą im dostawcy dedykowanych plastikowych pojemników.

Wszystkie skrzynki na mięso firmy bekuplast spełniają najwyższe standardy jakości i są optymalnie dostosowane do transportu i przechowywania mięsa, kiełbasy i innych wyrobów mięsnych. Produkowane z polietylenu o dużej gęstości (HDPE) – tworzywa dopuszczonego do kontaktu z żywnością – zapewniają odpowiedni poziom higieny dzięki prostocie czyszczenia. To niezwykle ważne, ponieważ skrzyni na mięso należy myć dokładnie po każdym transporcie.

Pojemniki dla ogrodnictwa

Pojemniki firmy bekuplast idealnie nadają się także do transportu roślin, sprawdzając się w ogrodnictwie, szkółkach oraz centrach ogrodniczych. Producent oferuje różne modele pojemników transportowych na potrzeby ogrodnictwa. Wybór pojemników dla tej branży jest podyktowany rodzajem przewożonego i magazynowanego towaru. Skrzynki plastikowe ogrodnicze na byliny, cebulki kwiatowe i młode rośliny mają perforowane (ażurowe) ściany boczne, dzięki czemu gwarantują odpowiednią wentylację zawartości i odprowadzenie nadmiaru wody, zapobiegając gniciu. Dopasowanie plastikowych skrzynek ogrodniczych do indywidualnych potrzeb jest możliwe również dzięki dostępności kilku wariantów wysokości (od 90 mm do 260 mm); pozwala to na przewożenie zarówno małych sadzonek, jak również małych krzewów.  Dzięki dużej wytrzymałości oraz wyjątkowej stabilności wymiarowej skrzynki plastikowe ogrodnicze doskonale nadają się one do układania w stosy, a tym samym ułatwiają i optymalizują procesy magazynowania i transportu. W ofercie bekuplast znajdują się także tace na rozsady i wysiewy o strukturze plastra miodu, zaprojektowane specjalnie do uprawy cebulek kwiatowych z udziałem nawadniania.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu