Super pojemnik dla cukierni

Created by Monika Sojka | |   Produkty bekuplast

Firma bekuplast opracowała nowy pojemnik do transportu, przechowywania i konserwacji dla holenderskiego producenta słodyczy Concorp.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Specjalnie dostosowane rozwiązanie dla przemysłu cukierniczego

Specyficzny dla branży pojemnik, z którego 50 000 pudełek jest obecnie używanych w Concorp, został zaprojektowany tak, aby sprostać wysokim wymaganiom logistyki wewnątrzzakładowej w branży cukierniczej. Firma Concorp znana jest z lukrecji i gum do wina w kształcie pojazdów ("Autodropy", "Candy Cars") i wynalazła technologię produkcji słodyczy z płynnym nadzieniem i połączeniem czekolady i lukrecji w jednej kropli. Z fabryki w holendersko-fryzyjskim mieście Jirnsum wyjeżdża rocznie kilka milionów kilogramów słodyczy. Jakość to najwyższy priorytet: wysokie standardy IFS i BRC dotyczące bezpieczeństwa żywności muszą być przestrzegane zawsze i wszędzie.

Jeden pojemnik z tworzywa sztucznego do transportu, przechowywania i konserwacji

Firma Concorp potrzebowała nowych pojemników transportowych, aby wyłapać jeszcze letnie gumy owocowe i lukrecje, gdy wyjdą z prasy formującej i linii suszącej na taśmę transportową. Musiały one również wspierać proces suszenia i być odpowiednie zarówno do bezpiecznego transportu, jak i do przechowywania i konserwowania słodyczy. Specjaliści od pojemników transportowych z firmy bekuplast przeanalizowali wymagania i zaprojektowali nowy pojemnik dla firmy Concorp. Pojemnik, wykonany z bezpiecznego dla żywności HDPE, jest wytrzymały, a przy tym lekki, higieniczny i nadaje się do recyklingu.

Konstrukcja pojemnika zapewniająca bezproblemową obsługę

Najważniejsze cechy rozwiązania branżowego firmy bekuplast:

Pojemnik do sprytnej wentylacji i przechowywania produktów cukierniczych

Boczne ściany pojemników są drobno perforowane - wystarczająco duże, aby dobrze wentylować wyroby cukiernicze i równomiernie je suszyć, ale na tyle małe, że drobna siatka nie pozostawia żadnych śladów na wyrobach cukierniczych. Pojemniki mieszczą po dziesięć kilogramów słodyczy. Miękkie produkty układane są w stosy tylko w kilku warstwach, aby zachować ich kształt.

Pojemnik do układania w stosy zapewnia oszczędność miejsca i bezpieczne układanie w stosy

Stabilne narożniki i nóżki umożliwiają bezpieczne układanie jeden na drugim podczas transportu i przechowywania. Pojemniki są wypełnione około 10 kg wyrobów cukierniczych. Nawet dolny pojemnik niezawodnie przenosi największy ładunek. Dzięki narożnikom sztaplującym pojemniki stoją lekko uniesione jeden na drugim - w ten sposób powstaje szczelina dla cyrkulacji powietrza, aby utrzymać zdefiniowany zakres temperatur do suszenia i konserwacji.

Pojemniki na żywność o specjalnych wymiarach

Dzięki wymiarom 570 x 370 x 140 mm pojemniki są dokładnie dopasowane do linii transportowych producenta słodyczy. Są poręczne i ergonomicznie zaprojektowane, dzięki czemu pracownicy mogą je łatwo zdjąć z przenośnika.

Pojemniki wielokrotnego użytku - zrównoważone i nadające się do recyklingu

Pojemniki wykonane są z niezwykle trwałego tworzywa sztucznego. Nawet jeśli cykl życia pudełka zakończy się po wielu latach, nadaje się ono w 100 procentach do recyklingu - materiał nadający się do ponownego przetworzenia może zostać przetworzony na nowe pojemniki.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu