Akcesoria zwiększają wszechstronność pojemników z tworzyw sztucznych

Created by Monika Sojka | |   Produkty bekuplast
Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Pojemniki dostępne w ofercie czołowych producentów oferują szereg właściwości, które czynią je niezastąpionym narzędziem w każdej firmie zajmującej się magazynowaniem lub spedycją towarów. Trwałość i wytrzymałość, estetyczność i łatwość utrzymania w czystości, lekkość i poręczność – to cechy pojemników z tworzyw sztucznych. To jednak nie wszystko: dzięki dostępowi do zróżnicowanej gamy dodatkowych akcesoriów użytkownicy mogą zwiększyć ich wszechstronność i skalę możliwych zastosowań.

Wózki transportowe: wygoda i łatwiejszy transport

Nie ma magazynu, sklepu wielkopowierzchniowego albo na hali produkcyjnej, w której nie istniałaby potrzeba transportu przeróżnych artykułów z miejsca na miejsce. Z różnych przyczyn – czy to logistycznych, kosztowych czy z uwagi na brak dostatecznej ilości miejsca – nie zawsze możliwe jest wykorzystanie wózków przemysłowych lub przenośników rolkowych do transportu ciężkich ładunków. Alternatywnym i z całą pewnością tańszym rozwiązaniem może być w takim przypadku wykorzystanie ręcznych wózków do przewożenia pojemników.

Przy wyborze optymalnego wózka transportowego warto zwrócić uwagę na kilka cech. Pierwszym jest maksymalne dozwolone obciążenie; wózki bekuplast o ładowności do 300 kg pozwalają na transport ciężkich produktów bez konieczności użycia wózków samojezdnych. Kolejną jest konstrukcja przekładająca się na możliwości załadunku; wózki w ofercie bekuplast dostępne są w wersji z ramą otaczającą pojemnik lub ramą-podstawką i idealnie pasują do pojemników w formacie Euro 600 x 400 mm oraz umożliwiają ich transport w stosie. Odpowiedni materiał i wysoka jakość wykonania wózków gwarantuje ich wytrzymałość i wysoką odporność na uszkodzenia; tworzywa sztuczne nie są wprawdzie równie trwałe jak stalowe i aluminiowe, jednak zapewniają atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj kół: dzięki możliwości wyboru między kółkami gumowymi i poliamidowymi można je używać do przewożenia ładunków na różnych powierzchniach.

Kółka i pokrywy: rozbuduj możliwości swych pojemników

Transport dużych pojemników na małych dystansach możliwy jest nawet bez użycia wózków; bekuplast oferuje do gamy swych produktów kółka do samodzielnego montażu, dzięki którym można przesunąć załadowany pojemnik z miejsca na miejsce. Oprócz kółek dostępne są również płozy i stopy służące do pewnego osadzenia pojemników na podłożu; wszystkie wymienione akcesoria są łatwe w montażu dzięki wykorzystaniu złączy wtykowych.

Możliwości pojemników bekuplast zwiększają również szczelne pokrywy, które chronią towar przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem podczas transportu i magazynowania. Do wyboru są pokrywy mocowane na zatrzask, umieszczone na zawiasach lub luźno nakładane (seria basicline) lub luźno nakładane, na zawiasach i dwuczęściowe na zawiasach (silverline), które można połączyć ze wszystkimi standardowymi pojemnikami Euro-Norm. Pokrywy do pojemników są dostępne w rozmiarach od 150 x 200 mm do 800 x 600 mm. Do serii pojemników VDA-KLT bekuplast oferuje dedykowane pokrywy luźno nakładane, dostępna jest również wersja pokryw z materiału przewodzącego ESD.

Wkłady i pojemniki uzupełniające podnoszą wszechstronność

Wszechstronność pojemników to jedna z ich kluczowych zalet. Można ją dodatkowo poszerzyć dzięki stosowaniu dedykowanych wkładów. W ten sposób skrzynki wykorzystywane na co dzień do przechowywania innych towarów mogą posłużyć do zmagazynowania lub transportu opakowań szklanych. Jak wiadomo delikatna i krucha struktura szkła czyni je podatnym na uszkodzenia, dlatego niewskazane jest przewożenie szklanych butelek bez odpowiedniego zabezpieczenia. Dzięki zróżnicowanym wymiarowo wkładom bekuplast można składać lub przewozić szkło w standardowych pojemnikach zgodnych z Euro-Norm. Wersja „dolna” wkładu jest umieszczana na dno pojemnika; wersję „górną” mocuje się za pomocą dwóch żeberek umieszczonych z przodu w otworze uchwytu.

Nieco inną rolę – nie ochrony kruchego szkła, ale zapewnienia porządku przy transporcie i składowaniu drobnych towarów – spełniają pojemniki uzupełniające. Idea jest jednak taka sama: służą one do wszechstronnego podziału pojemnika Euro na mniejsze przegródki. Również w tym przypadku bekuplast oferuje wkładki dopasowane rozmiarami do własnych pojemników basicline oraz silverline; te ostatnie idealnie sprawdzają się w zastosowaniach przemysłowych, ponieważ są wyposażone w krawędzie umożliwiające zarówno odbiór manualny, jak i w pełni zautomatyzowany.

Wymienioną ofertę uzupełniają dodatkowe akcesoria: uchwyty na etykiety samoprzylepne ze stali sprężynowej, plomby zabezpieczające przed kradzieżą, nasadki na narożniki służące do podwyższenia pojemnika oraz adaptery do podwojenia jego objętości.

Podsumowanie

Akcesoria przeznaczone dla pojemników magazynowych i transportowych ułatwiają życie przedsiębiorcom. Sprawiają, że skrzynki kupowane w określonych okolicznościach i z myślą o konkretnym przeznaczeniu zyskują na wszechstronności i okazują się przydatne w sytuacjach wykraczających poza normę: gdy musimy przewieźć szkło w pojemnikach na pieczywo (wkładki), odseparować wrażliwy ładunek od czynników zewnętrznych (pokrywy) albo szybko znaleźć dodatkowe miejsce na nadmiar produktu (adaptery zwiększające objętość). Fakt, że nie zawsze z nich korzystamy, ale dobrze mieć je w magazynie. Dla spokojnej głowy.Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu