contecline: testowane na magazynach

Created by Monika Sojka | |   Magazynowanie

Zarządzanie dużym magazynem to poważne wyzwanie, z jakim musi poradzić sobie współczesna intralogistyka. Jest to bowiem miejsce, w którym – z uwagi na jego rozmiar oraz potrzebę utrzymania porządku w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, czyli w warunkach ciągłego obrotu towarowego – wymagana jest doskonała organizacja przestrzeni i procesów. Jednym z niezbędnych elementów sprawnej i niezawodnej techniki magazynowania są trwałe i wygodne pojemniki magazynowe, takie jak te produkowane przez firmę bekuplast.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Bez sprawnego i niezakłóconego odbioru, przechowywania i wydawania towarów żaden łańcuch dostaw nie będzie pracował tak, jak należy. To dlatego firmy logistyczne nieustannie opracowują nowe metody usprawniające działanie swoich magazynów, zapewniające szybki i niezawodny obrót składowanymi materiałami oraz optymalne wykorzystanie dostępnego miejsca. Skrzynki magazynowe mają ogromny wpływ na powodzenie strategii logistycznych przygotowanych z myślą o zwiększeniu zysków przedsiębiorstwa. Ułatwiają one utrzymanie porządku w hali magazynowej, upraszczają transport i magazynowanie różnorodnych artykułów, a dzięki swej wytrzymałości i trwałości zabezpieczają ładunek przed uszkodzeniami. Przykładem takiego rozwiązania może być seria specjalistycznych pojemników contecline przeznaczonych do zautomatyzowanych magazynów drobnych elementów wyposażonych w systemy transportujące typu „Shuttle”. W magazynach AKL transport paletowy typowy dla produktów wielkogabarytowych oddaje pola pojemnikom/skrzynkom, zwykle wykonanym z tworzyw sztucznych. Seria contecline spełnia wyśrubowane wymagania stawiane nowoczesnym przenośnikom magazynowym oraz technologii składowania.

Czyste, wytrzymałe, ekologiczne

Wykonana z polipropylenu – lub z wysokiej jakości mieszanki BQC, tańszej i bardziej zrównoważonej od PP - seria conectline cechuje się dużą wytrzymałością, dzięki czemu kilkuletni cykl życiowy tych produktów nie należy do rzadkości. Po zużyciu tworzywo nadaje się do recyklingu i ponownego wykorzystania choćby przy produkcji kolejnych pojemników. Dużą zaletą jest również łatwość utrzymania pojemników w czystości (doskonale nadają się do mycia w automatycznych myjkach) oraz możliwość składowania w stosach (co zapewnia korzyść w postaci oszczędności cennej przestrzeni magazynowej).

Idealne właściwości eksploatacyjne

Pojemniki z serii contecline wyposażono w zamkniętą na obwodzie podstawę typu miniload; dzięki temu pomimo niskiej masy własnej pojemniki charakteryzują się wysoką wytrzymałością i są w stanie bez uszczerbku dla swej konstrukcji przenosić produkty o masie nawet 50 kg. Specjalna konstrukcja dna zapewnia dodatkowo idealne właściwości eksploatacyjne oraz niski poziom hałasu generowanego podczas transportu na przenośnikach. Sprawny transport na liniach automatycznych jest możliwy również dzięki stabilnej, dwuściennej budowie narożnika, która doskonale sprawdza się przy pokonywaniu zakrętów. Klienci mogą wybierać spośród pojemników o długości 600 mm i szerokości 400 mm w trzech wariantach wysokości: 220 mm, 270 mm i 320 mm. Standardową wersję z pełnymi ścianami uzupełnia model z umieszczonymi w podstawie i bocznych ścianach otworami odprowadzającymi wodę. Ponadto pojemniki intralogistyczne są standardowo wyposażone w zintegrowany system ścianek działowych, dzięki którym możliwy jest elastyczny podział wnętrza pojemnika na komory o zróżnicowanej pojemności (podział 1/8 do 1/2). Przegrody są pewnie mocowane i nie ślizgają się ani nie hałasują podczas transportu. Klient może też wybrać rodzaj uchwytu na ręce – zamknięty lub otwarty.

Testowane w warunkach rzeczywistych

O tym, jak dobrze contecline sprawdzają się w rzeczywistych warunkach magazynowych, mogą zaświadczyć choćby poniższe dwa „studia przypadku” firm Onninen i OrbicoUruchomiony w 2019 r. projekt DOMINO to jedno z ważniejszych przedsięwzięć w historii firmy Onninen - szereg połączonych inwestycji w rozwój infrastruktury, optymalizację procesów logistycznych oraz zwiększenie kompetencji zespołu pracowników. Jednym z głównych celów projektu była automatyzacja kompletacji towarów drobnicowych – i właśnie z myślą o jego realizacji twórcy DOMINO zamówili w bekuplast 40 tys pojemników AKL serii contecline. W hali magazynowej stanął centralny automatyczny regał Onnimat o wysokości ok. 10 metrów i pojemności 40 tys. pojemników bekuplast, które rozmieszczono w trzech alejkach regałowych o długości 66 m na 20 poziomach składowania o potrójnej głębokości. Taki system organizacji spowodował duży wzrost wydajności w kompletacji drobnego towaru i przyczynił się do zwiększenia ilości miejsca magazynowego na takie produkty. Co więcej, dzięki uwolnieniu etatów do obsługi towarów drobnicowych firma wzmocniła inne obszary magazynowe, aby jeszcze bardziej zminimalizować czas obsługi zleceń i tym samym dostosować się do tempa, w jakim odbywają się procesy wspomagane przez automatykę.

Drugi przykład to oddane przed rokiem hale magazynowe o powierzchni 25 tys. m2 w Teresinie pod Warszawą, użytkowane przez firmę Orbico Supply należącą do grupy Orbico, dystrybutora globalnych marek z wielu branż. Tu również za sprawne działanie intralogistyki magazynowej odpowiada sieć przenośników i wind o wysokim stopniu automatyzacji, obsługujących 46 tys. pojemników magazynowo-transportowych contecline firmy bekuplast. Gigantyczny rozmach przedsięwzięcia potwierdzają liczby: w magazynie wytyczono dwa korytarze o długości 85 m po 27 poziomów składowania każdy. Całkowita pojemność magazynu to 48600 lokacji na pojemniki. Spektrum czynności magazynowych jest szerokie – od układania i przechowywania towarów, przez paletyzację, na kompletacji i pakowaniu kończąc. Dzięki automatyzacji magazynu firma może znacząco poprawić wydajność jego działań, zoptymalizować czas realizacji zamówień, wychwytywać z wyprzedzeniem błędy logistyczne i monitorować całościowy stan zatowarowania. To wszystko nie byłoby jednak możliwe bez niezawodnych skrzynek magazynowych przystosowanych do wykorzystania w zautomatyzowanych magazynach wysokiego składowania – dokładnie takich, jak produkty firmy bekuplast z nowej serii contecline. 

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu