Jakie branże powinny wiedzieć o istnieniu pojemników warsztatowych?

Created by Monika Sojka | |   Sektory przemysłu

Pojemniki i kuwety warsztatowe - o czym wspominaliśmy w poprzednich artykułach – znajdują powszechne zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu i w wielu zastosowaniach. Są przydatne w warsztatach samochodowych, magazynach, punktach serwisowych i wszędzie tam, gdzie konieczne jest korzystanie z narzędzi i drobnych akcesoriów. Porządkują przestrzeń, a przy okazji – dzięki swemu przemyślanemu wzornictwu – podnoszą wydajność i ergonomię pracy.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Jesteś mechanikiem? Postaw na pojemniki warsztatowe

Mechanikiem może być każdy – z wykształcenia lub z pasji. Ale niezależnie od tego, czy chodzi o profesjonalny warsztat samochodowy, czy o garaż domorosłego majsterkowicza, posiadanie odpowiednich narzędzi jest kluczową kwestią. A te lubią znikać wtedy, gdy są najbardziej potrzebne. Dlatego utrzymanie porządku w warsztacie jest niezwykle ważne, w czym mogą pomóc odpowiednie pojemniki warsztatowe.

Wybór właściwego pojemnika zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Jeśli przechowujemy w nich drobne elementy, takie jak gwoździe lub śrubki, wystarczą proste kuwety z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Osoby zajmujące się naprawą sprzętu elektronicznego powinny zainwestować w pojemniki wykonane z polipropylenu ESD częściowo przewodzącego ładunki elektryczne, które umożliwiają bezpieczne przechowywanie komponentów i części elektronicznych. W przypadku produktów wrażliwych na zanieczyszczenia warto wybrać pojemniki z klapą, a dla cięższego asortymentu o łącznej masie kilkunastu lub więcej kilogramów właściwym wyborem będą wykonane z metalu pojemniki lub kuwety o podwyższonej trwałości (służące do przechowywania np. masywnych i dużych narzędzi niezbędnych w pracy warsztatowej).

Magazynujesz drobne produkty? Wybierz pojemniki warsztatowe

Bałagan w miejscu pracy może znacznie obniżyć wydajność pracowników, ponieważ wiąże się ze stratą czasu przeznaczanego na szukanie potrzebnych komponentów. A drobne przedmioty gubią się łatwiej. Możliwość szybkiego odnalezienia i identyfikacji małych produktów ułatwia zarządzanie zapasami magazynowymi i pozwala uniknąć problemów z brakiem towaru. Zorientowanie się w mnogości różnych produktów ułatwia zróżnicowana gama kolorystyczna pojemników dostępna w ofercie producentów, jak również możliwość wyraźnego oznaczenia etykietami ich zawartości. W ten sposób pracownik jest w stanie szybko odnaleźć przedmiot, którego potrzebuje, a po użyciu odstawić go na właściwe miejsce. Pojemniki magazynowe na drobne części są najczęściej wykonywane z trwałych tworzyw sztucznych wysokiej jakości, które zapewniają im długowieczność, ułatwiają utrzymanie czystości, zapewniają niezbędną estetykę i wykluczają konieczność zabiegów konserwacyjnych. Ponadto są odporne na obciążenia, a zarazem nie są kruche, co jest bardzo ważne w razie upadków, uderzeń itp.

Zależy Ci na porządku? Pojemniki warsztatowe mają szerokie zastosowanie

Wielką zaletą pojemników warsztatowych jest ich wszechstronność i możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb. W małych warsztatach, garażach, a nawet w gospodarstwach domowych doskonale sprawdzą się pojedyncze kuwety. W przypadku zastosowań przemysłowych i magazynowych godną rozważenia jest inwestycja w regały i wózki na większą liczbę pojemników, które nie tylko organizują przestrzeń, ale pozwalają na swobodne przemieszczanie. Z kolei dzięki możliwości sztaplowania – czyli bezpiecznego układania w stos - uniwersalne kuwety mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako kilkuelementowy zestaw, łatwy do dowolnej aranżacji modułów. W ten sposób prosty, ergonomiczny pojemnik staje się doskonałym rozwiązaniem dla praktycznie wszystkich branż, w których istnieje potrzeba gromadzenia w jednym miejscu dużej ilości małych produktów: motoryzacyjnej, spożywczej, farmaceutycznej, ogrodniczej i wielu innych.

Podsumowanie

W sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów pojemników, skrzynek czy kuwet warsztatowych: zamykanych/otwartych, z uchwytami do przenoszenia lub bez, samodzielnych lub modułowych, przystosowanych do przewożenia na wózkach lub tworzących zestawy regałowe. Stanowią one doskonałe potwierdzenie popularnego sloganu, który brzmi: Małe jest wielkie!

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu