Pojemniki warsztatowe: niezbędny element organizacji pracy

Created by Monika Sojka | |   Sektory przemysłu

Pojemniki warsztatowe są doskonałym rozwiązaniem do przechowywania wielu różnorodnych przedmiotów, pomagając w ich wygodnym rozmieszczeniu i zapewniając idealny porządek w miejscu pracy. Szeroka gama dostępnych pudełek w rozmaitych kształtach, rozmiarach i kolorach pozwala świetnie poradzić sobie z sortowaniem drobnych artykułów, z których korzystamy na co dzień.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Optymalne rozplanowanie przestrzeni warsztatowej

Pojemniki warsztatowe to niezbyt skomplikowane produkty – zwykle są to po prostu niewielkich rozmiarów kuwety o prostych kształtach - jednak ich wpływ na tempo i dokładność realizacji zleceń w warsztacie jest ogromny. Pozwalają na segregację zarówno najmniejszych elementów (np. śrub, nakrętek czy gwoździ), jak i większego gabarytowo asortymentu w rodzaju śrubokrętów, kluczy nasadowych, aż po części samochodowe. Optymalne rozplanowanie przestrzeni warsztatowej, wsparte łatwym dostępem do uporządkowanych i przechowywanych w ściśle określonych skrzynkach narzędzi/części/podzespołów, przyczynia się do skrócenia czasu pracy, ograniczenia liczby błędów, a tym samym wpływa na efektywność, wydajność, a także satysfakcję pracowników.

Wszechstronność i wygoda dzięki pojemnikom warsztatowym

Organizery warsztatowe nadają się do wykorzystania praktycznie w każdej branży, w której charakter pracy wymaga używania na co dzień wielu niewielkich elementów. Ich wszechstronność oraz towarzyszące im dodatkowe akcesoria – takie jak listwy naścienne do zawieszania, stojaki, przekładki, regały stojące lub mobilne czy wózki – czynią z nich pożądane wyposażenie każdego warsztatu, hali produkcyjnej, zakładu serwisowego albo centrum logistycznego. Pozornie podobne do siebie, o prostej konstrukcji, pojemniki warsztatowe mogą w praktyce różnić się od siebie pod wieloma względami. Wysoki poziom specjalizacji branżowej i związane z nim różne metody pracy oraz wykorzystywanych w niej narzędzi sprawiają, że rośnie popyt na rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Pojemniki do warsztatu z listwą skutecznie organizują pracę

Dobrym przykładem może być zastosowanie listwy do zawieszania pojemników warsztatowych. Listwy pomagają zachować porządek oraz lepiej zorganizować przestrzeń pracy. Idealnie sprawdzają się zarówno w dużych pomieszczeniach warsztatowych, jak i w ograniczonych przestrzeniach. Listwy wiszące dają możliwość optymalnego zagospodarowania powierzchni ścian. To estetyczny i praktyczny sposób na uzyskanie dodatkowego miejsca dla produktów małogabarytowych, np. gwoździ, śrub, komponentów technicznych. Listwa do pojemników jest niewidoczna, a zamontowane na niej pojemniki zapewniają niezbędny poziom wygody użytkowania. Listwy do pojemników z tworzywa wykonywane są z najwyższej jakości blachy stalowej. Ich montaż jest prosty i odbywa się za pomocą śrub oraz kołków rozporowych. Takie rozwiązanie pozwala na łatwe, szybkie i samodzielne zamontowanie produktu.

Pojemniki warsztatowe modułowe to oszczędność miejsca

Pojemniki warsztatowe można kupować pojedynczo, ale także w zestawach. Zestawy modułowe dopasowane są na ogół do zbiorczej obudowy (w postaci szafek, stojaków czy regałów) i składają się z kilku szuflad o różnych głębokościach i wysokościach oraz wspólnej szerokości, co pozwala na zastosowanie różnych kombinacji przy układaniu modułów. Tym samym użytkownik uzyskuje rozwiązanie pozwalające mu na sprawne przechowywanie produktów o różnych gabarytach w jednym miejscu. Wykonane z przezroczystego tworzywa o wysokiej odporności mechanicznej, umożliwiają szybką identyfikację składowanych akcesoriów.

Rozwiązanie dla każdego

Niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności trudno znaleźć firmę produkcyjną, która nie korzysta z zalet pojemników transportowych i warsztatowych pomagających zoptymalizować procesy logistyczne. Wybór odpowiednich rozwiązań w tym zakresie może mieć istotny wpływ na efektywność pracy przedsiębiorstwa i na jego kondycję finansową. Wsparcie w tym zakresie oferuje bekuplast, dostawca m.in. skrzynek EURO-NORM ergline na artykuły techniczne.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu