Skrzynki do artykułów technicznych - jakie rodzaje oferujemy?

Created by Monika Sojka | |   Produkty bekuplast

Pojemniki z tworzyw sztucznych mają zastosowania w wielu branżach, m.in. w przemysłowych, motoryzacyjnych, spożywczych. Dobry pojemnik magazynowy ochroni towar przed zabrudzeniem, uszkodzeniem, zapewni jego trwałość. Tylko jak go wybrać? Wyjaśniamy, na co zwracać uwagę kupując skrzynki techniczne

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

1. Skrzynki transportowe

Wybór skrzynek transportowych jest bardzo duży, należy je dobrze dopasować do rodzaju przewożonego towaru, aby z jednej strony nie przepłacić, z drugiej natomiast zapewnić odpowiednią ochronę. Co trzeba wiedzieć? Skrzynki mogą być wykonane z różnych materiałów: metalu, drewna, tworzywa sztucznego. Obecnie największą popularnością cieszą się pojemniki plastikowe, ponieważ są uniwersalne. Można stosować je do różnego typu wyrobów, są higieniczne, łatwo się je czyści. Oprócz tego ważnym parametrem jest maksymalne obciążenie. Dzięki temu będziesz wiedzieć, ile produktów można do niego spakować za jednym razem. Ponadto same pojemniki powinny być lekkie. To jeszcze jeden z powodów, dla którego wybiera się skrzynki z tworzywa sztucznego. 

Pojemniki zwykle posiadają znormalizowane wymiary, co sprawia, że swobodnie można umieszczać je na regałach czy paletach. Aczkolwiek producenci skrzynek transportowych często umożliwiają realizację projektu na indywidualne życzenie klienta. Co jeszcze trzeba wiedzieć? Są różne technologie wykonania samych pojemników. Ściany pojemnika mogą być w pełne lub ażurowe. W drugim wypadku zapewniona jest odpowiednia wentylacja, cyrkulacja powietrza. Ciekawym rozwiązaniem są skrzynki do artykułów technicznych z przezroczystymi ściankami – widać dokładnie, co znajduje się w środku. Jest to niezwykle przydatne podczas magazynowania.

Na koniec warto sprawdzić, czy skrzynki plastikowe są dostosowane zarówno do obsługi ręcznej (uchwyty), jak i automatycznej. Pojemniki do artykułów technicznych mają też swoje ograniczenia. Najczęściej stosuje się je tylko w sektorze non-food. W przypadku produktów spożywczych, które mają bezpośrednią styczność ze skrzynkami, należy stosować inny ich rodzaj – m.in. skrzynki plastikowe do wyrobów piekarniczych, skrzynki plastikowe na warzywa i owoce czy skrzynki plastikowe na mięso.

2. Skrzynki z tworzywa sztucznego

Producent skrzynek z tworzywa sztucznego bekuplast ma w swojej ofercie szereg skrzynek transportowych i magazynowych. Dwa rodzaje (pojemniki techniczne i motoryzacyjne), które są przedmiotem tego artykułu, omówimy dokładniej za chwilę, teraz chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka ciekawych rozwiązań. Pierwszym z nich są pojemniki składane. Ich zaletą jest to, że zajmują niewiele miejsca podczas przechowywania, a jednocześnie zapewniają taką samą trwałość. Podobną funkcję spełniają pojemniki sztaplowalno-gniazdowe. Są tak skonstruowane, aby możliwym było włożenie jednej skrzynki w drugą, układnie ich w stos. W ofercie bekuplast dostępne są także skrzyniopalety typu Big Box. Odznaczają się dużą pojemnością. Oprócz tego dokupić można różne akcesoria do skrzynek plastikowych – wózki transportowe, pokrywy, a także wkłady z przegrodami.

3. Pojemniki transportowe i magazynowe

Najbardziej uniwersalne są skrzynki do artykułów technicznych Euro-Norm, mają wiele różnych zastosowań. Wyróżnić trzeba serie lightline, basicline, basicline plus oraz ERG-Line. Czym się różnią? Pojemniki techniczne z serii lightline są lekkie, lecz jednocześnie stabilne, co zapewnia konstrukcja podwójnych ścianek. Dzięki ergonomicznym uchwytom mogą być obsługiwane manualnie. Mają standardowy wymiar podstawy, co sprawia, że możliwe jest układania ich w stos na europaletach i paletach przemysłowych. Mogą być pełne, transparentne lub perforowane. Ciekawym rozwiązaniem są pojemniki z oknem inspekcyjnym i klapą uchylną.

Topowym produktem bekuplast są skrzynki transportowe. Są wszechstronne, uniwersalne, a do tego stabilne i trwałe. Zapewniają maksymalną ochronę towarów znajdujących się w środku. Są łatwe w czyszczeniu oraz higieniczne, mogą służyć do transportu żywności, aczkolwiek nie każdego typu – do mięs czy warzyw stosuje się pojemniki dedykowane. Seria basicline plus różni się z tym, że pojemniki są przeznaczone do zautomatyzowanych magazynów drobnych elementów, mogą być wykorzystywane w technologii przenośników taśmowych i regałów przemysłowych. Natomiast pojemniki ERG-Line to typowe pojemniki do artykułów technicznych, które cechuje wysoka odporność na obciążenia.

4. Skrzynki motoryzacyjne

Nieco innym typem skrzynek transportowych są pojemniki VDA KLT, które wykorzystuje się w przemyśle motoryzacyjnym. Posiadają gładkie dno oraz otwory odpływowe. Pojemniki VDA mają jeszcze tę dodatkową zaletą, że dno wyposażone jest w stopki zapewniające stabilność oraz umożliwiające układanie skrzynek w stos. Technologia ta jest tak naprawdę już standardem w logistyce w produkcji samochodów.

Pojemniki ESD

Pojemniki ESD zapewniają bezpieczny transport urządzeń elektronicznych. Jak to jest możliwe? Są wykonane w technologii zabezpieczającej elementy elektroniczne przed wyładowaniami elektrostatycznymi podczas transportu oraz magazynowania. Oprócz tego mogą być stosowane w przemyśle motoryzacyjnym.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu