Jakie są rodzaje pojemników z tworzywa sztucznego? Oferta bekuplast.

Created by Monika Sojka | |   Produkty bekuplast

Pojemniki z tworzywa sztucznego służą do magazynowania, przechowywania, transportowania różnego typu towarów. Muszą być wytrzymałe, wygodne w użytkowaniu, funkcjonalne. Dlatego przedstawiamy ofertę bekuplast, która spełnia wszystkie te wymagania.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Skrzynki z tworzywa sztucznego – co warto wiedzieć?

Skrzynki z tworzyw sztucznych to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych podczas składowania oraz transportowania towarów. Ze względu na to, jak ważną rolę pełnią, ich wybór nie powinien być przypadkowy. Skrzynki transportowe mogą być pełne lub ażurowe. Przezroczyste modele ułatwiają magazynowanie towarów, ponieważ od razu widać, co znajduje się w środku, nawet gdy są ułożone w stos. Coraz większą popularnością cieszą się pojemniki sztaplowalno-gniazdowe, ponieważ z ich pomocą można zaoszczędzić sporo miejsca. Gdy ono gra kluczową rolę, można zdecydować się na składane skrzynki transportowe. Ważne jest, aby pojemniki posiadały ergonomiczne uchwyty, które zapewnią ich wygodną obsługę ręczną. Ponadto powinny być dostosowane do automatycznych systemów przenośnikowych.  Natomiast w przypadku skrzynek, w których transportowane i przechowywane są artykuły spożywcze, trzeba zwrócić dodatkowo uwagę na to, aby były przystosowane do kontaktu z żywnością. Muszą więc spełniać odpowiednie normy. A co w praktyce oferuje producent skrzynek plastikowych?

Jakie rodzaje pojemników z tworzywa sztucznego polecamy dla piekarni?

Pojemniki plastikowe na chleb oraz inne wyroby piekarsko-cukiernicze są funkcjonalnym i bezpiecznym rozwiązaniem, dzięki któremu można zyskać pewność, że produkty długo pozostaną świeże. Pojemniki wykonane są z tworzywa dopuszczalnego do kontaktu z żywnością, a ich ścianki są perforowane. Zapewnia to optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu wypieki dłużej pozostają przydatne do spożycia. Można je układać w stos, nie zajmują więc dużo miejsca. Posiadają ergonomiczne uchwyty oraz przystosowane są do obsługi przez automatyczne systemy przenośnikowe. Do tego, co istotne, są łatwe i proste w czyszczeniu.

Jakie rodzaje pojemników z tworzywa sztucznego polecamy do przewozu mięsa?

Przepisy dotyczące przemysłu mięsnego są rygorystyczne, a transport i przechowywanie wyrobów pochodzenia zwierzęcego musi odbywać się w ściśle określonych warunkach. Dotyczy to również pojemników transportowych, magazynowych. Co oczywiste, muszą być dopuszczone do kontaktu z żywnością. Bardzo ważne jest, aby tworzywo, z którego są produkowane, umożliwiało zachowanie higieny, było łatwe w czyszczeniu. Ponadto ścianki powinny posiadać gładkie powierzchnie, które w prosty sposób można umyć. Co ciekawe, skrzynki plastikowe na mięso, które przeznaczone są do tego przeznaczone posiadają charakterystyczny, niebieski kolor. To sprawia, że jak do środka przedostaną się jakiekolwiek odłamki, będą od razu widoczne.

Jakie rodzaje pojemników z tworzywa sztucznego polecamy na owoce i warzywa?

Skrzynki na owoce i warzywa powinny zapewniać ich pełną ochronę, zabezpieczać przed zgnieceniem podczas transportu. Tak jak poprzednie propozycje, muszą być dopuszczone do kontaktu z żywnością – w tym celu stosuje się polietylen HDPE. Ścianki tego typu pojemników magazynowych są perforowane, co ułatwia wentylację, dzięki czemu produkt nie ulega szybszemu zepsuciu. Zwykle skrzynki z zawartością są ciężkie, dlatego muszą być wytrzymałe, stabilne, odporne na obciążenia. Jeśli spełniają te warunki, można bezpiecznie układać je w stos, tym samym oszczędzając miejsce.

Jakie rodzaje pojemników z tworzywa sztucznego polecamy na napoje, piwo i butelki?

Do specjalnego zastosowania są skrzynki przegrodowe, np. na wodę mineralną, napoje, piwa. Przeznaczone są dla przemysłu piwowarskiego i rozlewniczego, charakteryzują się tym, że dodatkowo wyposażone są w przegrody umożliwiające transport butelek bez ryzyka ich uszkodzenia. W przypadku skrzynek do piwa dostępne są wersje umożliwiające wyeksponowanie produktu. Ponadto posiadają uchwyty na ręce, a ich konstrukcja pozwala na wykorzystanie technologii przenośników automatycznych.

Jakie rodzaje pojemników z tworzywa sztucznego polecamy dla motoryzacji?

Pojemniki VDA oraz pojemniki VDA SLC produkowane są z myślą o przemyśle motoryzacyjnym. Czym się odznaczają? Posiadają gładkie dno z otworami odpływowymi oraz stopki pozwalające na układanie skrzynek w stos w sposób stabilny, bezpieczny. Producent tworzyw sztucznych bekuplast dba o to, aby wszystkie skrzynki plastikowe dla przemysłu motoryzacyjnego były trwałe, odporne na promieniowanie UV, a także łatwe w czyszczeniu. Można je dodatkowo wyposażyć w pokrywy luźno nakładane. Duży wybór rozmiarów umożliwia dopasowanie ich do swoich potrzeb.

Pojemniki sztaplowalno-gniazdowe, pojemniki składane - dlaczego i dla kogo polecamy?

Pojemniki sztaplowalno-gniazdowe wyróżniają się tym, że można zagnieździć je w sobie nawzajem. Dzięki temu podczas przechowywania nie zabierają wiele miejsca, można układać je w stosy. Ponadto są wytrzymałe, co sprawia, że można układać je jedno na drugim. Innym sposobem na oszczędność przestrzeni magazynowej jest wykorzystanie pojemników składanych. W szybki i prosty sposób można zredukować ich objętość. Dostępne są zarówno pełne, jak i perforowane skrzynki magazynowe.

Pojemniki uniwersalne - dla kogo?

To tylko część oferty producenta bekuplast. Oprócz tego oferowanych jest wiele wersji pojemników transportowych uniwersalnych, do wszechstronnego zastosowania. Zwykle dostosowane są do systemów przenośników taśmowych oraz regałów przepływowych. Można do nich dokupić pokrywy oraz przekładki, co zwiększa ich funkcjonalność.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu