Jak wybrać skrzynki plastikowe dla branży spożywczej?

Created by Monika Sojka | |   Porady bekuplast

Główną rolą profesjonalnych opakowań z tworzyw sztucznych jest pomoc firmom w ochronie ich produktów podczas przechowywania i transportu.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Jak wybrać skrzynki plastikowe dla branży spożywczej? Sprawdź oznakowanie

Klient decydując się na zakup konkretnego pojemnika powinien zwrócić uwagę na oznakowanie. Każda skrzynka plastikowa jest oznakowana w sposób trwały. Na wyrobie powinna znajdować się nazwa firmy oraz data produkcji, a zatem informacje, dzięki którym możemy zidentyfikować produkt oraz materiał, z którego jest wykonany. Równie ważna jest cecha w postaci symbolu kielich i widelec – który informuje, że skrzynka jest przeznaczona do kontaktu z żywnością. Jeżeli produkt nie ma takiego oznakowania, skrzynka nie powinna być używana do przechowywania i transportu żywności. Ponadto producent lub dystrybutor ma obowiązek dostarczenia Deklaracji Zgodności.

Zobacz nasze:

Jak wybrać skrzynki plastikowe dla branży spożywczej? Sprawdź deklarację zgodności

Jest to dokument potwierdzający, że dany wyrób przeszedł badania dopuszczające go do bezpośredniego kontaktu z żywnością oraz spełnia wymagania przepisów prawa krajowego i unijnego. Wyroby gotowe badamy w zewnętrznych, niezależnych, akredytowanych laboratoriach. Ponadto, nasze produkty sprawdzamy również pod kątem wytrzymałościowym. Firma bekuplast S.A. posiada własne laboratorium wyposażone w specjalistyczne urządzenia pomiarowe.

Kieruj się funkcjonalnością w wyborze skrzynek plastikowych wg. branży spożywczej

Niezaprzeczalnie najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo przechowywanych i transportowanych w nich produktów. Istotna jest także odpowiednia cyrkulacja powietrza, która gwarantuje zachowanie najwyższej jakości produktu. Nie mniej ważne aspekty to:

  • ogólna wytrzymałość pojemników
  • odporność na zmiany temperatur

Standardowo skrzynki produkcji bekuplast mogą pracować w zakresie temperatur od -20°C do +70°C.

Ostatni element przy wyborze odpowiedniej skrzynki wg. branży spożywczej to cena

Na cenę wpływa wiele czynników, kluczowymi z pewnością jest rodzaj stosowanego tworzywa oraz konstrukcja skrzynki, która związana jest z jej wagą. Porównując cenę pojemników, trzeba kierować się żywotnością produktu. Wieloletnia praktyka wskazuje, że faktyczna cena to koszt pojemnika jaki ponosimy w odniesieniu do określonej jednostki czasu. Pozornie produkt tańszy, ze względu na mniejszą wytrzymałość lub trwałość, okazuje się droższy. Dodatkowo, sama wymiana wolumenu skrzynek jest kłopotliwa i wiąże się z dodatkowymi kosztami tj. transport. Powinniśmy więc szukać pojemników bardzo dobrej jakości i w atrakcyjnej cenie.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu