Skrzynki na butelki - jakie powinny mieć cechy? Jakie skrzynki na butelki sprawdzą się w przechowywaniu, transporcie?

Created by Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu | |   Porady bekuplast

Europejski rynek tworzyw sztucznych intensywnie się rozwija, produkcja plastikowych pojemników, skrzynek, pokryw i palet stale wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu branż. Ogromną rolę w transporcie i przechowywaniu towarów odgrywają skrzynki na butelki, przewożenie i magazynowanie butelek, zwłaszcza szklanych, wymaga szczególnej ostrożności. Jakie cechy powinny mieć skrzynki na butelki?

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

 

Skrzynki na butelki – czym powinny się wyróżniać?

 

Producenci tworzyw sztucznych w znacznym stopniu kształtują rozwój wielu gałęzi przemysłu. Szeroko pojęty rynek towarów oczekuje rozwiązań, które stwarzają szansę na sprawną logistykę w transporcie, przeładunku i magazynowaniu produktów. Nowoczesne pojemniki, transportery, skrzynki z tworzywa sztucznego są odzwierciedleniem nowatorskich koncepcji technologicznych. Dzięki temu produkty bekuplast  wpływają na efektywne i racjonalne wykorzystanie surowców naturalnych, umożliwiają recykling i ochronę środowiska.

Jedną z branż, która oczekuje profesjonalnych rozwiązań w zakresie przechowywania i przewożenia towarów jest rynek napojów. Szklane lub plastikowe butelki wymagają szczególnej ostrożności podczas transportu i magazynowania, skrzynki na butelki  muszą gwarantować odpowiednie zabezpieczenie towaru. Oprócz wspomnianego bezpieczeństwa towarów pojemniki transportowe na wodę, napoje, piwo powinny zapewniać efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej oraz ergonomię podczas transportu. Profesjonalny producent skrzynek plastikowych stawia również na wysokie standardy higieniczne. Tworzywa dopuszczone do kontaktu z napojami muszą być łatwe w czyszczeniu, dobrze jeśli są przystosowane do automatycznych myjek. Nie bez znaczenia pozostaje też spójna identyfikacja wizualna opakowań, jednolite i charakterystyczne wzornictwo.

Jakie skrzynki na butelki sprawdzą się w przechowywaniu, transporcie?

Skrzynka na butelki to nieodłączny element całego procesu logistycznego, bez niej trudno sobie wyobrazić transport, przeładunek magazynowanie napojów różnego rodzaju. Drewniane i metalowe skrzynki stopniowo odchodzą do lamusa, w dzisiejszej rzeczywistości

  • hurtownicy,
  • właściciele sklepów,
  • lokali gastronomicznych,
  • barów
  • pubów

najczęściej wybierają skrzynki na butelki z tworzywa sztucznego. Plastikowe skrzynie na butelki uznanych producentów gwarantują komfort i bezpieczeństwo przechowywania. Trwałe i odporne na uszkodzenia sztuczne tworzywo nie pęka i nie ściera, dzięki czemu butelki są zabezpieczone przed stłuczeniem, co redukuje straty finansowe spowodowane zniszczeniem towaru. Skrzynki na butelki powinny wytrzymywać duże obciążenia, nie mogą się rozpadać. Ważne, by transportery na butelki były wyposażone w ergonomiczne uchwyty na ręce, które znacznie ułatwiają ich przenoszenie i układanie.

Plastikowe skrzynki na butelki – zalety

Wśród zalet skrzynek transportowych tego rodzaju należy wymienić ich odporność na pękanie, dzięki czemu towar trafia w miejsce przeznaczenia nieuszkodzony. Skrzynki przegrodowe na piwo, skrzynki na wodę mineralną uniemożliwiają obijanie się butelek, nie pozwalają na ich wypadnięcie, to optymalne rozwiązania dla przemysłu piwowarskiego i rozlewniczego. Sztuczne tworzywo łatwo utrzymać w czystości, nie wymaga dodatkowej impregnacji. Zaletą pojemników transportowych wielokrotnego użytku jest spora oszczędność kosztów prowadzenia działalności. Skrzynki na napoje dobrej jakości mogą służyć przez wiele lat, co redukuje wydatki firmy. Cena plastikowych skrzynek na butelki warunkowana jest jakością materiału, z jakiego zostały wykonane i marką producenta, wydatek związany z zakupem to inwestycja w bezpieczeństwo realizacji dostaw.

W dzisiejszej rzeczywistości istotne znaczenie ma ochrona środowiska, dlatego warto wspomnieć, że skrzynki na butelki z polietylenu podlegają w 100% recyklingowi. Po przetworzeniu uszkodzone pojemniki zyskują nowe życie, granulat powstały ze zmielenia skrzynek jest równie dobrej jakości jak w pierwotnej wersji. Wiodący na rynku producenci skrzynek plastikowych przywiązują dużą dozę uwagi do jak największego wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu oraz do energooszczędnej produkcji.

Jakie powinny być profesjonalne skrzynki do piwa?

 

Oprócz wspomnianych powyżej cech, jakimi powinny charakteryzować się skrzynki transportowe na napoje warto wspomnieć o atrakcyjnym i nowoczesnym wzornictwie, dobrze jeśli spełnia wymogi określonej branży. Producenci skrzynek na piwo stwarzają możliwość wykonania na transporterach wielokolorowych nadruków, istnieje też opcja pozwalająca na wyeksponowanie sprzedawanych produktów. Warto też pamiętać o standardowych wymiarach skrzynek na piwo, jednolite umożliwiają optymalizować koszty użytkowania powierzchni.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu