Rodzaje skrzynek plastikowych. Jakie skrzynki wykorzystuje się w logistyce i transporcie

Created by Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu | |   Logistyka

W transporcie ważną rolę odgrywa nie tylko logistyka związana z samą organizacją przewozu towarów, ale i sposób, w jaki te rzeczy będą dostarczane. Mowa o skrzynkach plastikowych, które znajdują zastosowanie w wielu branżach i są wręcz konieczne do bezpiecznego transportowania towarów. Pojemniki te dostępne są w różnych wymiarach, formach, zróżnicowane jest także ich przeznaczenie. Jakie rodzaje skrzynek plastikowych sprawdzą się w transporcie

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Skrzynki plastikowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Prowadząc biznes, każdemu zależy na tym, aby sprzedawane produkty docierały do klienta nie tylko szybko, ale i w nienagannym stanie. Magazynowanie i transport może mieć wpływ na zachowanie jakości tych towarów, dlatego warto zadbać o to, by przewożono je w bezpiecznych, czystych i wytrzymałych pojemnikach. Jeszcze do niedawna prym wiodły drewniane skrzynki na warzywa czy owoce, dziś odchodzi się od nich na rzecz pojemników z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Dlaczego? Skrzynki z drewna nie są tak praktyczne i wytrzymałe. Są podatne na wilgoć, trudniej utrzymać na nich czystość, mogą się odkształcać, łamać, nie można zredukować ich objętości, a osoby, które transportują takie pojemniki, mogą być narażone na wnikanie drzazg. Skrzynki plastikowe sprawdzonego producenta takich wad nie mają. Są odporne na złamania, solidne, lekkie, trwałe. Łatwo też zachować na nich czystość, co jest szczególnie istotne w przypadku transportowania towarów delikatnych, np. żywności. W dodatku skrzynki z tworzywa sztucznego nie są podatne na wilgoć, można redukować ich objętość i są przyjazne dla środowiska.

Jakie są rodzaje skrzynek plastikowych?

 

Skrzynki z tworzyw sztucznych dzieli się głównie ze względu na ich przeznaczenie. W znacznej mierze znajdują one zastosowanie w branży spożywczej. W transporcie produktów żywnościowych przydatne będą skrzynki cukiernicze, skrzynki na pieczywo, skrzynki na owoce i warzywa, skrzynki na mięso oraz skrzynki na butelki. W innych branżach sprawdzą się skrzynki motoryzacyjne, pojemniki sztaplowalno-gniazdowe, skrzyniopalety czy palety. Przyjrzyjmy się bliżej wybranym skrzynkom transportowym.

Skrzynki na mięso

 

Warunki przechowywania i przewożenia mięsa są bardzo restrykcyjne. W końcu chodzi o to, by takie towary dotarły do wyznaczonego mięsa bez straty na ich właściwościach. Muszą być one przydatne do obróbki, spożycia lub sprzedaży. Takie skrzynki plastikowe na mięso powinny być wykonane z tworzywa dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Oprócz tego konieczne jest łatwe utrzymanie czystości na pojemnikach, co umożliwiają gładkie ściany skrzynek.

Skrzynki na pieczywo i wyroby cukiernicze

 

W branży piekarniczo-cukierniczej przydadzą się pojemniki transportowe i pojemniki plastikowe składane. W ich przypadku istotne jest zagwarantowanie obiegu powietrza, aby produkty były świeże i przydatne do spożycia. Umożliwia to obecność perforowanych ścian w skrzynkach. Oprócz tego są lekkie, łatwe w czyszczeniu i mają ergonomiczne uchwyty.

Skrzynki plastikowe na owoce i warzywa

 

Skrzynki na owoce i warzywa wyróżniają się perforowanymi ścianami, dzięki którym produkty te mają stały dostęp powietrza. Pojemniki są lekkie, więc nie dodają dodatkowego ciężaru przy przenoszeniu tych kilogramów warzyw i owoców. Mimo to, skrzynki są wytrzymałe na uszkodzenia, solidne i stabilne. Właściwie zabezpieczają produkty przed uszkodzeniami podczas transportu.

Skrzynki na butelki

 

W przewożeniu wód mineralnych, napojów i piw sprawdzą się skrzynki przegrodowe, które zapewnią im odpowiednie bezpieczeństwo np. przed stłuczeniem butelki. Pojemniki te są przeznaczone zarówno do ręcznego przenoszenia, jak i do przenośników automatycznych. Dodatkowo wyposażone zostały w ergonomiczne uchwyty na ręce. W zależności od wybranej skrzynki transportowej, wewnątrz może być od 12 do 24 gniazd na butelki.

Palety z tworzyw sztucznych

 

W transporcie i logistyce przydadzą się również palety z tworzyw sztucznych. Te dostępne są w wersji light, medium, heavy i jako półpalety. Palety light są dostosowane do niewielkich obciążeń. Są przy tym stabilne, wytrzymałe, nie wymagają napraw, łatwo zachować na nich czystość. Do większych obciążeń odpowiednie będą palety plastikowe medium, które sprawdzą się również w magazynach wysokiego składowania. Palety plastikowe heavy natomiast doskonale radzą sobie z dużymi statycznymi i dynamicznymi obciążeniami. Półpalety o gniazdowej konstrukcji także wykorzystywane są w transporcie, choć ich zastosowanie jest znacznie większe. Można też używać ich do prezentacji towarów w sklepach. Palety wystawowe o wymiarach 600 x 400 mm są higieniczne i bezpieczne dla środowiska oraz podlegają w pełni recyklingowi.

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu