Przechowywanie borówek dla dłuższej świeżości

Created by Monika Sojka | |   Logistyka

Okres dostawy można znacznie wydłużyć, stosując specjalne pojemniki na borówki.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Pudełka do zbierania i przechowywania borówek

Sezon na borówki zaczyna się W lipcu, a potem lokalne borówki w końcu znów będą w sprzedaży. Aby zachować wysoką jakość owoców po zbiorze i zapewnić, że jagody dotrą do konsumenta w świeżym stanie, kluczowe jest przechowywanie owoców w sposób ochronny w optymalnych warunkach klimatycznych.

Pojemniki idealne do przechowywania

Perforacja pojemników na jagody firmy bekuplast ma szczególne znaczenie. Otwory w dolnej i bocznych ścianach pojemnika nie powinny być zbyt duże, aby małe jagody mogły przez nie wpaść, jednak nadal powinny zapewniać odpowiednią wentylację. Jak wyjaśnia Gerold Wilms z firmy bekuplast, lidera w rozwoju i produkcji pojemników na owoce i warzywa, "Nasze pojemniki na jagody są zaprojektowane tak, aby powietrze mogło optymalnie krążyć. Są idealne do długoterminowego przechowywania borówek w magazynach z kontrolowaną atmosferą i ultra niską zawartością tlenu." Od wielu lat producent z dolnosaksońskiego miasta Ringe zaopatruje w swoje pojemniki wielu plantatorów borówki amerykańskiej. Optymalna cyrkulacja powietrza w tych pojemnikach pozwala wilgotnym i mokrym jagodom wyschnąć podczas przechowywania. Wilgoć może odparować i zapobiega się powstawaniu pleśni. Ponadto jagody są szybko i równomiernie schładzane dzięki bardzo dobrej cyrkulacji powietrza w magazynach z kontrolowaną atmosferą i ultra niską zawartością tlenu. Przy układaniu palet w magazynie pojemniki są szczególnie mocne i wytrzymują obciążenie do 450 kg w stosie pojemników. Jak stwierdza Wilms, którego klienci mają już pozytywne doświadczenia z tym pojemnikiem, "Dzięki zastosowaniu odpowiedniego pojemnika można znacznie przedłużyć świeżość, dzięki czemu borówki mogą być sprzedawane w dobrej jakości, nawet w sezonie wysokich cen jesienią."

Płaskie pojemniki do delikatnego zbierania i przechowywania jagód

Pojemniki na jagody mogą być używane do zbioru i przechowywania. Przy wysokości 90 lub 100 mm są one szczególnie płaskie. Zapobiega to zgnieceniu w wyniku zbyt dużej ilości owoców w pojemniku. Opcjonalnie pojemniki są dostępne z centralną listwą, która zapobiega staczaniu się jagód do przodu i do tyłu. Ponadto pojemniki nie mają ostrych krawędzi, które mogłyby uszkodzić owoce. Gładkie powierzchnie są łatwe do czyszczenia i higieniczne. Pojemniki występują w standardowym rozmiarze Euro (600 x 400 mm) i są kompatybilne z innymi standardowymi pojemnikami. 

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu