Sekret świeżości warzyw i owoców - odpowiednie skrzynki plastikowe

Created by Monika Sojka |

Zanim sięgniemy po soczyste jabłko albo kruchą marchewkę w sklepie lub warzywniaku, muszą one przebyć nierzadko daleką i długą drogę z sadu czy grządki. To prawdziwy wyścig z czasem, w którym sukces odniesie ten, kto zdąży dostarczyć na czas świeży produkt do rąk konsumenta.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Owoce i warzywa wymagają szczególnej ochrony

Firmy działające w branży spożywczej szukają najlepszych sposobów na zapewnienie optymalnych warunków magazynowania i transportu warzyw i owoców, zanim trafią do torby z zakupami. Niezbędnym elementem tego łańcucha dostaw są odpowiednie pojemniki do przechowywania i przewożenia świeżych produktów, które – jeśli mają spełnić swoje zadanie – muszą posiadać odpowiednie właściwości. Pojemniki z tworzyw sztucznych posiadają wiele zalet, które czynią z nich optymalny wybór dla tego sektora. Są bardzo stabilne i wytrzymałe, dlatego niezawodnie chronią produkty podczas transportu i magazynowania. Nie reagują na zdecydowaną większość kwasów i zasad, dlatego można je przechowywać w różnych warunkach otoczenia (także na świeżym powietrzu). Są lekkie, co ma istotne znaczenie przy przenoszeniu towarów, łatwe w czyszczeniu – manualnym albo w automatycznych systemach myjących – i w utrzymaniu higieny, trwalsze od konkurencyjnych pojemników z drewna i w odróżnieniu od nich odporne na wilgoć. Ponieważ zaś nadają się do wielokrotnego użytku, w dłuższej perspektywie okazują się tańszym rozwiązaniem niż ich drewniane odpowiedniki. Są wreszcie przyjazne dla środowiska – bo po pierwsze do ich produkcji nie potrzeba drewna z wycinki lasów, a po drugie po zużyciu można je ponownie przerobić.

Rozwiązania sprawdzone w praktyce

Firma bekuplast posiada w swojej ofercie sprawdzone rozwiązania umożliwiające transport i magazynowanie owoców i warzyw, przeznaczone dla firm produkcyjnych i handlowych. Płaskie podstawy pojemników ułatwiają transport na automatycznych taśmociągach, zaś ergonomiczne uchwyty na dłonie ułatwiają manualną obsługę. Wszystkie opakowania są także zgodne z europejskimi normami bezpieczeństwa w zakresie opakowań i odpadów. Znormalizowane są również wymiary i kształt pojemników, co umożliwia bezpieczne układanie w stos na paletach przemysłowych oraz typu Euro. Pojemniki można łączyć ze sobą, są także kompatybilne z systemami poolingowymi.

Skrzynki na owoce i warzywa zapewniają maksymalną wydajność, zajmując mniej miejsca w transporcie zwrotnym. Pojemniki bekuplast są produkowane z wysokiej jakości polietylenu (HDPE) dopuszczonego do kontaktu z żywnością i nadają się do pełnego recyklingu. Gwarantują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, odkształcenia, pękanie i obciążenia w stosie, zaś dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów są odporne na działanie skrajnych temperatur.

Ażur: sekret świeżości

Wszystkie skrzynki plastikowe bekuplast posiadają perforowane ściany zapewniające optymalny przepływ powietrza w ich wnętrzu, co sprzyja wentylacji przewożonych owoców; umożliwiają one również parowanie wody ze środka pojemnika, co chroni rośliny przed niepożądaną wilgocią. Przewiewność ma jeszcze jedną kluczową zaletę: pozwala na pozbycie się ze skrzynki niepożądanego etylenu. Przypomnijmy, że etylen to prosty węglowodór w formie gazowej powszechnie występujący w przyrodzie, a zwłaszcza w organizmach roślin, w których pełni rolę hormonu stymulującego starzenie się tkanek, opadanie liści oraz dojrzewanie owoców. Niewentylowany może przyczynić się do przyspieszenia tego procesu nawet 10-krotnie! Nic dziwnego, że pozbycie się tego gazu z wnętrza pojemników na świeże produkty ma tak wielkie znaczenie dla sektora owocowo-warzywnego.

Standardowe i nie tylko

Obok standardowych ażurowych pojemników w ofercie bekuplast dostępnych w dwóch rozmiarach 400x300 cm + kilka wariantów wysokości oraz 600x400 cm + kilka wariantów wysokości) firma oferuje wyjątkowe rozwiązanie w postaci skrzynek  składanych na owoce i warzywa o nazwie Clever Fresh Box advance. Zostały one zaprojektowane z myślą o usprawnieniu logistyki zwrotów.

Ponieważ po złożeniu zmniejszają swoją objętość o 84% w stanie pustym, ich stosowanie pozwala na podniesienie efektywności wykorzystania przestrzeni magazynowej oraz uproszczenie transportu powrotnego od odbiorcy do dostawcy. Nie trzeba dodawać, że zgodnie z prostym rachunkiem ekonomicznym minimalizacja wykorzystanej przestrzeni oznacza maksymalizację zysku producenta. Pojemniki składane mają kluczowe znaczenie w strategii i organizacji dostaw, a dzięki prostemu mechanizmowi składania i rozkładania doskonale nadają się do wykorzystania w półautomatycznych i automatycznych systemach magazynowych. Ich ergonomiczne uchwyty zapewniają bezpieczeństwo oraz dostosowane są do przenośników taśmowych.

Niewątpliwym atutem skrzynek składanych jest także ich różnorodność. Dostępność trzech modeli daje szansę doboru rozwiązania optymalnego z punktu widzenia indywidualnego odbiorcy. Elementem wspierającym powyższe elementy jest także łatwość oszacowania paletowych jednostek ładunkowych – w stosie mają zawsze wysokość 2,34 metra. Doświadczenie i znajomość rynku pozwala firmie bekuplast oferować rozwiązania optymalnie skrojone pod potrzeby klientów. Jej celem jest dzielenie się zrównoważonymi i jakościowymi produktami przydatnymi na każdym szczeblu łańcucha dostaw: od momentu zbioru świeżych produktów aż po ich prezentację wśród konsumentów. Wysokiej klasy rozwiązania bekuplast, wsparte zmodernizowanym parkiem maszynowym oraz wykwalifikowaną kadrą pracowników, to gwarancja satysfakcji.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu