Transport kwiatów ciętych propozycja od producenta bekuplast

Created by Monika Sojka | |   Produkty bekuplast

Transport kwiatów ciętych to szczególne wyzwanie logistyczne. Wraz z holenderską firmą Heyl bekuplast opracował trwałe rozwiązanie wielokrotnego użytku.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Specjalne rozwiązanie dla kwiatów ciętych

Holenderski hurtownik Heyl zaopatruje ponad 1000 klientów w całych Niemczech w kwiaty cięte, rośliny i akcesoria. Krótkoterminowa dostawa, którą Heyl umożliwia zazwyczaj w ciągu 12 godzin, jest specjalną usługą logistyczną. Z reguły około 10 ciężarówek dziennie opuszcza centrum logistyczne w Honselerdijk koło Rotterdamu.

Sprytne opakowania transportowe wielokrotnego użytku dla bardziej efektywnej logistyki

Aby zwiększyć wydajność logistyki, firma Heyl zdecydowała się na wymianę dotychczasowych pojemników transportowych. W tym celu firma szukała specjalisty od opakowań transportowych wielokrotnego użytku. "Dowiedzieliśmy się o firmie bekuplast za pośrednictwem dostawcy usług poolowych Container Centralen" - relacjonuje Koen Heijl, który wraz z bratem Bramem Heijl prowadzi odnoszącą sukcesy firmę rodzinną w drugim pokoleniu.

Kontener magazynowy, kontener do kompletacji zamówień, kontener transportowy - jedna skrzynia na wszystko

Kontenery wielokrotnego użytku są wykorzystywane do logistyki wewnętrznej, kompletacji zamówień oraz transportu do klienta i pozostają u niego aż do kolejnej dostawy towarów. Pojemnik transportowy używany wcześniej przez firmę Heyl był używany od momentu założenia firmy. Celem było opracowanie nowego pojemnika, w którym kwiaty pozostają świeże i są transportowane ostrożnie, ale który jest również bardziej zrównoważony i ergonomiczny. Dla tych specjalnych wymagań firma bekuplast opracowała dostosowane do potrzeb opakowanie transportowe wielokrotnego użytku w ścisłej współpracy z firmą Heyl. "W trakcie całej realizacji projektu uznaliśmy współpracę i wymianę pomysłów za bardzo pozytywne", relacjonował dyrektor zarządzający Koen Heijl.

Rezultatem jest przekonujące rozwiązanie wielokrotnego użytku: pojemnik opracowany i wyprodukowany przez bekuplast ma format oversize o wymiarach 1.123 x 455 x 272 mm i oferuje objętość około 104 l. Przy niskiej masie własnej wynoszącej tylko 4 kg jest on znacznie lżejszy, a tym samym wygodniejszy w obsłudze dla pracowników i klientów. Wewnętrzne uchwyty z tworzywa sztucznego poprawiają ergonomię miejsca pracy. Są one nie tylko lżejsze od wsporników metalowych, ale również ciche, ponieważ nie grzechoczą w systemie transportowym i podczas układania w stosy. Jest to zaleta, którą doceniają pracownicy centrum logistycznego w firmie Heyl, a także klienci. Aby umożliwić śledzenie w procesie logistycznym, wszystkie pojemniki są wyposażone w etykiety samoprzylepne z kodami kreskowymi.

Zrównoważony rozwój dzięki mniejszej ilości materiałów i niższej emisji CO2

Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, nowy pojemnik wielokrotnego użytku firmy bekuplast ma wiele zalet. Do produkcji wymagane jest 25% mniej plastiku, co pozwala zaoszczędzić cenne zasoby. Specjalna konstrukcja pojemnika gwarantuje wysoką stabilność pomimo mniejszego zużycia materiału. Podczas transportu powrotnego, puste pojemniki można układać jeden na drugim, aby zaoszczędzić miejsce. Ponadto nowy kontener transportowy waży około 20% mniej, co pozytywnie wpływa na zużycie paliwa przez samochód ciężarowy, a tym samym na emisję CO2.

Około 30.000 kontenerów jest obecnie z powodzeniem wykorzystywanych w firmie Heyl.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu