Skrzynki w ogrodzie: rośliny bardziej bezpieczne

Created by Monika Sojka |

Przewóz niewielkich warzyw i owoców może być problematyczny, ale wykorzystanie specjalistycznych skrzynek ogrodniczych przeznaczonych do tego typu ładunku pozwala na skuteczne zabezpieczenie delikatnych produktów roślinnych. Właściwa konstrukcja zapobiega ich psuciu i zapewnia zachowanie świeżości oraz dotarcie do odbiorcy w oczekiwanym stanie.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Ogrodnictwo, podobnie jak każdy inny biznes wykorzystujący procesy magazynowania i obrotu towarem, wymaga funkcjonalnych i niezawodnych rozwiązań umożliwiających transport i przechowywanie asortymentu roślinnego. Delikatny i nietrwały charakter tych produktów sprawia, że kluczowym wymogiem właścicieli plantacji, ogrodów czy szkółek jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa roślinom, ich ochrona przed wpływem warunków zewnętrznych i przed uszkodzeniami.

Skrzynki ogrodnicze – czy są potrzebne?

Transportowanie i przechowywanie poszczególnych warzyw, owoców czy roślin jest wymagającym zadaniem. Rośliny w czasie transportu narażone są na wpływ warunków atmosferycznych (wysokie i niskie temperatury, nasłonecznienie, wilgotność) oraz uszkodzenia powstające w trakcie ich przenoszenia. Od skrzynek oczekuje się więc cech zapewniających optymalne zabezpieczenie przed ich wpływem, tak by towar nie uległ zniszczeniu w drodze do odbiorcy. Skrzynie ogrodnicze ze względu na intensywną eksploatację w różnych warunkach pogodowych powinny wyróżniać się znaczną wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych tworzyw sztucznych są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, a poszczególne typy przeznaczone są do pracy w określonych temperaturach. Standardowe skrzynki ogrodnicze zachowują trwałość w zakresie od -20 do 50 stopni Celsjusza, co zapewnia możliwość transportowania i ładowania warzyw, owoców czy roślin w różnych warunkach.

Specjalistyczne pojemniki ogrodnicze dzięki różnym wariantom wykończenia umożliwiają dopasowanie ich do określonych potrzeb roślinnego towaru. I tak w przypadku wielu kwiatów i sadzonek popularnym rozwiązaniem są skrzynki perforowane, których ażurowe boki i dno zapewniają optymalną wentylację. Dzięki swojej konstrukcji umożliwiają one odpływ nadmiaru wody, a tym samym zapobiegają zastojom wilgoci i eliminują ryzyko gnicia roślin w czasie przechowywania lub transportu. Z kolei dla roślin dobrze czujących się w wilgotnym i wodnym środowisku najlepszym wyborem będą pełne skrzynki, które są w stanie utrzymać wilgoć przez dłuższy czas. Niezależnie od przeznaczenia pożądaną cechą skrzynek z plastiku jest możliwość układania ich w stosy - co pozwala na oszczędność cennej przestrzeni – a także ich stabilność i odporność na znaczne obciążenia.

Skrzynki ogrodnicze – dla każdego coś przydatnego

Współcześnie na rynku można znaleźć szeroką gamę pojemników przeznaczonych dla ogrodnictwa:  skrzynki na rośliny dla szkółek, centrów ogrodniczych i producentów rozsad idealnie nadające się do transportu i przechowywania kwiatów żywych i ciętych, krzewów, sadzonek, roślin ozdobnych,  drzew owocowych czy ziół. W swojej ofercie posiada je także bekuplast: dzięki wieloletniemu doświadczeniu w roli wiodącego dostawcy pojemników ogrodniczych firma doskonale wie, co liczy się w transporcie roślin. Wybierając plastikowe skrzynki na rośliny do ogrodu należy zwrócić uwagę na ich walory funkcjonalne: oprócz zapewnienia bezpieczeństwa towaru powinny one gwarantować użytkownikom wygodę podczas przewożenia i układania. Nie wolno również zapominać o aspekcie ekologicznym i tu doskonale sprawdzą się pojemniki z plastiku, które w całości podlegają recyklingowi.

Pojemniki EURO-NORM: sprawdzone w ogrodzie

Wspomniane zalety oferują skrzynki ogrodnicze dla branży ogrodniczej i sklepów oraz pojemniki dla szkółek marki bekuplast, dostępne w rozmiarze Euro 600x400 mm. Firma oferuje różne modele pojemników transportowych na byliny, cebulki kwiatowe, młode rośliny, a także pojemniki dla szkółek oraz transportu: krzewów, krzewów ozdobnych, drzewek owocowych i leśnych. Skrzynki nadają się do sztaplowania (układania w stosy) dzięki stabilności wymiarowej i wytrzymałości, dzięki czemu zapewniają oszczędność miejsca w procesach przechowywania i transportu. Dodatkowa możliwość nałożenia nasadek na narożniki pojemników pozwala na regulację wysokości stosu pod kątem indywidualnych potrzeb użytkowników.

Firma bekuplast produkuje swoje pojemniki na rośliny z ekologicznego polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE), które nadają się w 100% do recyklingu. Producent zapewnia swym klientom różnorodne warianty wykończeń, dzięki czemu mogą oni dopasować je pod kątem przewożonych lub magazynowanych towarów; dzięki kilku dostępnym wysokościom (od 90 mm do 260 mm) w skrzynki można pakować zarówno niewielkie gabarytowo produkty (np. sadzonki), jak również nieco większe rośliny (małe krzewy). Do pojemników ogrodniczych na rośliny można dokupić również odpowiednie wózki transportowe.

Tace na rozsady

Uzupełnieniem oferty skrzynek ogrodniczych firmy bekuplasttace na rozsady i wysiewki o strukturze plastra miodu, zaprojektowane specjalnie do uprawy cebulek kwiatowych w warunkach kontrolowanego nawadniania. To wyjątkowa metoda upraw, której zalet nie oferuje tradycyjne ogrodnictwo: zapewniając ogrodnikom możliwość pełnej kontroli ilości wody, jej temperatury, zawartości składników odżywczych i poziomu pH pozwala na uzyskanie lepszego wzrostu roślin i ich korzeni, a tym samym redukcję strat w postaci odrzutów nie spełniających ustalonych norm. Obustronne tacki dostępne są w standardowych wymiarach 600x400 mm (długość/szerokość) oraz w trzech wariantach wysokości (90/112/144 mm). Podobnie jak skrzynki ogrodnicze są produkowane z HDPE i tym samym nadają się do pełnego odzysku w procesach recyklingu.

Firma bekuplast to doświadczony producent pojemników z tworzyw sztucznych dla wielu branż – w tym dla branży ogrodniczej i sektora szkółkarskiego. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło jej projektantom doskonale poznać krytyczne czynniki zwiększające bezpieczeństwo roślin w trakcie transportu i przechowywania. Skorzystanie z jego oferty w zakresie pojemników ogrodniczych i skrzynek plastikowych ogrodniczych, szkółek oraz do transportu kwiatów to gwarancja bezpiecznych dostaw i satysfakcji każdego miłośnika zieleni.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu