Pojemniki do transportu kwiatów - jakie normy muszą spełniać?

Created by Monika Sojka | |   Ogrodnictwo
Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Delikatne, wymagające i bardzo często... niewybaczające żadnych, ale to absolutnie żadnych błędów. Właśnie tak w kilku prostych słowach można określić kwiaty oraz inne rośliny przeznaczone do transportu. Działasz w tej branży i odpowiadasz m.in. za dostarczanie tego typu produktów do kontrahentów lub bezpośrednio do odbiorców końcowych? Sprawdź, jak podejść do tej kwestii, aby Twoje produkty były bezpieczne, w świetnej kondycji i pozostawały piękne oraz zdrowe – jeszcze długo po tym, jak już dotrą na swoje miejsce.

Jak transportuje się kwiaty żywe i cięte?

Dokładne podejście do kwestii przewożenia takich roślin powinno być podyktowane ich rodzajem, a co za tym idzie – przede wszystkim wymaganiami poszczególnych gatunków. Jeżeli mówimy o kwiatach żywych (znajdujących się np. w doniczkach) - warto pamiętać o zabezpieczeniu przestrzeni ładunkowej w taki sposób, aby przeciwdziałać wysypywaniu się ziemi. W przypadku kwiatów ciętych należy ułożyć je natomiast tak, aby ograniczyć ryzyko ich połamania oraz wystąpienia innych uszkodzeń. Ziemia, w której zasadzono żywe rośliny, powinna być odpowiednio wilgotna. Z kolei zdecydowana większość ciętych kwiatów nie wymaga dostępu do wody podczas samego transportu (o ile przewóz jest krótki).

Jak zadbać o trwałość transportowanych roślin - nie tylko z wykorzystaniem pojemników?

Poza wyżej wymienionymi aspektami, trzeba również zadbać o zachowanie odpowiedniej temperatury oraz wilgotności. Różne gatunki wymagają różnych warunków. Dlatego te parametry muszą być dostosowane do konkretnych roślin. Cechą wspólną jest natomiast to, że zdecydowana większość preferuje raczej niskie temperatury (oscylujące w granicach od 10 do 15 stopni Celsjusza) oraz stosunkowo wysoką wilgotność. Przewożenie roślin w za niskich temperaturach może zahamować ich wzrost, a w zbyt wysokich – doprowadzić do wysuszenia.

Temperatura i poziom wilgotności dopasowane – zatem, co dalej? Kolejnym kluczowym czynnikiem są oczywiście pojemniki na kwiaty cięte, żywe oraz inne rośliny, które nie tylko ochronią przewożony asortyment, ale dodatkowo sprawią, że sam jego transport będzie zdecydowanie szybszy, wygodniejszy i sprawniejszy.

Jakich pojemników używać do transportu roślin?

Do doboru pojemników i skrzynek ogrodniczych wykorzystywanych przy pakowaniu i transportowaniu kwiatów oraz roślin, można podejść na kilka sposobów.

  • Po pierwsze - weź pod uwagę czas podróży. Jeśli jest stosunkowo krótki - wilgotność i temperatura nie będą odgrywały aż tak wielkiego znaczenia, a co za tym idzie - możesz je przewozić zarówno w skrzynkach perforowanych, jak i pełnych pojemnikach.
  • Po drugie - dopasuj do rodzaju i wymagań roślin. Jeżeli przewozisz kwiaty w doniczkach, to upewnij się, że są zapakowane na tyle ciasno, aby nie przemieszczały się w trakcie jazdy. Jeżeli są to głównie sadzonki - możesz użyć specjalnie zaprojektowanych tac na rozsady i nie tylko.
  • Po trzecie - uwzględnij rozmiar dostaw. Jeśli zamierzasz przewozić większe ilości i układać pojemniki do transportu kwiatów “jeden na drugim” - koniecznie zwróć uwagę na ich wysokość.

Szukasz sprawdzonych rozwiązań? Poznaj skrzynki i pojemniki na kwiaty od bekuplast.

W naszej ofercie znajdziesz pełną gamę pojemników, które z powodzeniem wykorzystasz do zabezpieczenia oraz wygodnego przewożenia różnych gatunków roślin (zarówno ciętych, jak i żywych kwiatów).Przejdź na tę stronę, aby zapoznać się z dostępnym asortymentem. Jeżeli potrzebujesz wsparcia – kliknij tutaj, aby porozmawiać z naszymi doradcami.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu