Automotive druga największa branża produkcyjna w Polsce

Created by Monika Sojka | |   Sektory przemysłu

Grupa bekuplast dokładnie zna wymagania różnych branż, jest również niezawodnym partnerem w dostarczaniu rozwiązań dla branży motoryzacyjnej.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Automotive to druga, po przemyśle spożywczym, największa branża produkcyjna w Polsce. W ubiegłym roku przy produkcji samochodów zatrudnionych było ponad 200 tys. osób (7,4% całkowitego zatrudnienia w przemyśle). Gliwice, Tychy, Bielsko-Biała, Poznań – to tylko niektóre lokalizacje, w których z linii produkcyjnych zjeżdżają kompletne samochody lub poszczególne podzespoły. Dobra koniunktura w branży wzmaga popyt producentów na opakowania do transportu części samochodowych. W ofercie bekuplast znajdują się pojemniki KLT/VDA, przeznaczone na potrzeby procesów logistycznych w branży motoryzacyjnej. Seria pojemników została opracowana zgodnie z wymaganiami tego przemysłu w celu optymalizacji łańcucha logistycznego między producentem samochodów a przemysłem dostawców. VDA-KLT spełniają wysokie wymagania jakościowe oraz standard VDA (stowarzyszenia przemysłu motoryzacyjnego – Verband der Automobilindustrie). Choć używane głównie w branży motoryzacyjnej, mogą być wykorzystywane również w innych sektorach przemysłu.

Producenci samochodów i dostawcy branży motoryzacyjnej (OEM) stosują KLT do przechowywania i transportu małych części

Pojemniki KLT są dostępne w znormalizowanych wymiarach dna:

  • 300x200 mm
  • 400x300 mm 
  • 600x400 mm

Pojemniki są dostosowane do palet o powierzchni podstawowej 120x80 cm (wymiar europejski) oraz 120x100 cm (wymiar przemysłowy). Pojemniki KLT zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o zautomatyzowanych procesach produkcyjnych. Standaryzowane pojemniki wykonane są wyłącznie z kopolimeru polipropylenu (PP-Copo), są wyjątkowo trwałe, odporne na promieniowanie UV oraz procesy mycia i czyszczenia. Wszystkie pojemniki wyposażono w ergonomiczne uchwyty na ręce oraz zintegrowane uchwyty na etykiety.

Jakie są cechy szczególne pojemników VDA-R-KLT?

Pojemniki typu VDA-R-KLT posiadają stabilne, zespolone (wzmocnione) dno oraz ukośne wzmocnienia. Konstrukcja wypustów sztaplowniczych zapewnia wielopłaszczyznową stabilność i umożliwia układanie pojemników bez dodatkowych zabezpieczeń ładunku. Można je obsługiwać automatycznie lub ręcznie dzięki ergonomicznym uchwytom.

Różne wersje pojemników VDA-RL-KLT

Dostępna jest również lekka wersja pojemników o oznaczeniu VDA-RL-KLT, która konstrukcyjnie różni się od VDA-R-KLT zastosowaniem gładkiego dna z otworami odpływowymi. Pojemniki są przeznaczone do transportu lekkich i średnich ładunków. Charakteryzują się dużą wytrzymałością uzyskaną dzięki odpowiedniemu użebrowaniu. Podobnie jak wersja VDA-R-KLT są przystosowane do magazynów automatycznych, ale dzięki ergonomicznym uchwytom są wygodne również przy ręcznej obsłudze.

Jakie polecane pokrywy do pojemników wybrać?

Do serii KLT dostosowane są akcesoria, tj. pokrywy luźno nakładane oraz pokrywy paletowe zabezpieczające ładunek. Pokrywy luźno nakładane zapewniają optymalną ochronę ładunków przed uszkodzeniem oraz zabrudzeniem podczas transportu. Opcjonalnie do obu pojemników dostępne są pokrywy w wersji ESD z materiału przewodzącego ładunki elektryczne. Podobnie jak pojemniki, pokrywy są odporne na działanie promieni UV i na czyszczenie, wykonane z PP-C oraz nadają się do 100% recyklingu. Pokrywy paletowe zabezpieczają jednostkę ładunkową przed uszkodzeniem i zabrudzeniem podczas transportu oraz zwiększają stabilność całej palety. Dostępne są zarówno dla palet w wymiarze EURO, jak i palet przemysłowych.

bekuplast umożliwia klientom łatwe przejście ze starszego systemu pojemników VDA-C-KLT do VDA-R/RL-KLT. Zgodnie z zaleceniami VDA 4500 – nakazującymi zamknięty obieg materiału w przypadku recyklingu starych C-KLT – bekuplast oferuje procedurę certyfikowaną przez SKZ Würzburg: pojemniki VDA-C-KLT są poddawane recyklingowi, a następnie w formie VDA-R lub VDA-RL -KLT wracają do procesu logistycznego. Kluczowym elementem gwarantującym niezawodną i niezakłóconą spedycję części samochodowych od producenta do odbiorcy są wysokiej jakości opakowania gwarantujące, że przesyłka dotrze na miejsce w nienaruszonym stanie. Twierdzenie, że są one jednym z elementów składających się na ostateczną satysfakcję klienta z pojazdu oraz na zapewnienie mu bezpieczeństwa na drodze, jest więc w pełni uzasadnione. Doskonale wie o tym firma bekuplast, która od lat z sukcesami współpracuje z firmami z branży automotive.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu