Jakie wymiary powinny mieć skrzynki na piwo?

Created by Monika Sojka |

Ze względu na zróżnicowane wielkości i kształty butelek oraz oczekiwaną pojemność opakowań zbiorczych (klienci korzystają ze skrzynek na 12, 20, a nawet 24 flaszek), wybór pojemników przegrodowych na piwo butelkowane jest dość bogaty. Na rynku dostępne są skrzynki, które gwarantują wystarczające zabezpieczenie delikatnej szklanej zawartości w trakcie przewożenia, chroniąc je przed wypadaniem lub pękaniem podczas transportu i magazynowania. Jednym z czołowych dostawców takich rozwiązań jest firma bekuplast, która w swej ofercie posiada modele w różnych rozmiarach przeznaczone do bezpiecznego transportu butelek o pojemności zarówno 0,33, jak i 0,5 litra.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Jak wybrać odpowiedni wymiar skrzynki na piwo?

Z uwagi na łatwość formowania opakowań zbiorczych z tworzyw sztucznych możliwe jest dostosowanie konstrukcji do indywidualnych oczekiwań i wyposażenia ich w personalizowane rozwiązania ułatwiające obsługę. Jednak w codziennej praktyce liczy się przede wszystkim standaryzacja rozmiarowa, dzięki której pakowanie produktów – w tym przypadku piwa – może odbywać się w prosty i zautomatyzowany sposób. Pozwala ona również na wyprodukowanie i transport większej liczby produktów w krótszym czasie. Zasadniczo chodzi o to, by skrzynki przegrodowe można było bezproblemowo przemieszczać z pomocą szybkich zautomatyzowanych linii produkcyjnych lub transportowych, wózków widłowych i suwnic, a także dowolnie i wygodnie ustawiać w stosy dla zaoszczędzenia miejsca (także w transporcie), nie narażając szkła na uszkodzenie. W tych warunkach sprawdzone rozwiązania są najlepsze.

Najpopularniejsze wymiary skrzynek na piwo

Sprawdzone, czyli standardowe. W przypadku skrzynek transportowych na piwo zwykle wybierane są modele o wymiarach 400 x 300 x 290 lub 400 x 330 x 205 mm, mieszczące 20 butelek o pojemności (odpowiednio) 0,33 lub 0,5 litra w układzie pięć butelek w czterech rzędach.

Wymiary skrzynki na piwo z oferty bekuplast

Skrzynki na piwo bekuplast to modele o różnych wymiarach, przeznaczone do bezpiecznego transportu zarówno butelek 0,5 l, jak i 0,33 l. Budowa skrzynek na piwo charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania, są one trwałe i solidne, wykonane z HDPE, dzięki czemu w 100% podlegają recyklingowi. W firmowej ofercie znajdują się skrzynki na piwo dostępne w wymiarach:

  • 400 x 300 mm
  • 400 x 330 mm
  • 400 x 304 mm
  • 415 x 285 mm

dzięki czemu można dobrać je do indywidualnych wymagań każdego klienta. Skrzynki przegrodowe marki bekuplast na piwo to praktyczne i sprawdzone rozwiązania zaprojektowane pod kątem pozycjonowania i widoczności w punkcie sprzedaży. Wyprodukowane z surowców najwyższej jakości doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach eksploatacji i gwarantują bezpieczeństwo produktu.

Jak powinna być zbudowana skrzynka na piwo?

Najważniejszym zadaniem każdej skrzynki na napoje (nie tylko na piwo) jest zagwarantowanie bezpiecznego transportu i przechowywania. Dlatego budowa skrzynki na piwo powinna zapewniać solidność i trwałość, a dzięki swej ergonomicznej konstrukcji umożliwiać efektywne wykorzystanie przestrzeni: czy to w ciężarówce dowożącej towar, czy w sklepowym magazynie. Ważnym czynnikiem jest również utrzymanie wysokiego poziomu higieny: wymaganego zawsze, ale szczególnie istotnego w przypadku, gdy mamy do czynienia z substancjami biologicznie czynnymi. Oznacza to, że skrzynka musi być wykonana z materiałów zapewniających łatwość czyszczenia, najlepiej w systemach zautomatyzowanych. Istotne znaczenie ma również spójna identyfikacja wizualna opakowań, oznaczająca jednolite i charakterystyczne wzornictwo.

Drewniane czy plastikowe?

Plastik jako wynalazek o nieco tylko dłuższej niż 100 lat historii (pierwsze całkowicie sztuczne tworzywo – bakelit – powstało w 1907 r.) od początku swego istnienia musiał konkurować z naturalnymi materiałami. W przypadku skrzynek było nim drewno. I bez wątpienia wyszedł z tej potyczki zwycięsko. Dzisiaj do transportu szklanych opakowań wykorzystuje się przede wszystkim skrzynki z plastiku. Jakie są główne zalety skrzynek plastikowych? Przede wszystkim odpowiednia budowa skrzynki na piwo zapewniająca ich wytrzymałość przy ograniczonej masie, a także stosunkowo niska cena, odporność na wilgoć/wodę i inne czynniki atmosferyczne, a także łatwość czyszczenia i dezynfekcji. Do wad należy zaliczyć potencjalną nietrwałość (choć zastosowanie wysokiej jakości tworzyw eliminuje ten problem) oraz nieekologiczność (kwestia o tyle dyskusyjna, że plastik nadaje się do wielokrotnego recyklingu – o ile jest odpowiednio zbierany, segregowany i odzyskiwany, ale to już przecież nie jego zadanie...). Drewno jest materiałem masywnym i ciężkim (i jeszcze cięższym, gdy wchłonie wodę, dlatego skrzynki drewniane trzeba za wszelką cenę chronić przed namakaniem), a z uwagi na porowatość swej struktury nie nadają się do czyszczenia i grożą kontuzjami w trakcie przenoszenia. Są za to wytrzymałe i przyjazne dla środowiska. 

Podsumowanie

Zakup skrzynek na przewóz butelek to z pewnością opłacalna inwestycja. Bezpieczeństwo towaru jest kwestią priorytetową zarówno z punktu widzenia hurtowni, magazynów oraz sklepów, jak i klientów indywidualnych. Skrzynki przegrodowe wykonane z doskonałej jakości polietylenu wysokiej gęstości (HDPE) są trwałe i odporne na uszkodzenia; sztuczne tworzywo nie pęka i nie ściera się, dzięki czemu butelki są zabezpieczone przed stłuczeniem. Towar rozbity lub uszkodzony  generuje koszty i straty, których unikniesz inwestując w sprawdzone rozwiązania: takie, jakie od lat dostarcza na rynek firma bekuplast.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu