Dlaczego warto kupić dedykowane rozwiązania dla pojemników transportowych?

Created by Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu | |   Logistyka

W ofercie producentów pojemników służących do magazynowania i transportu szerokiej gamy towarów dla wielu branż znaleźć można rozwiązania dopasowane do różnych potrzeb i oczekiwań: zarówno sektora elektronicznego, spożywczego, budowlanego czy jakiegokolwiek innego.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy ze względu na nietypowe rozmiary transportowanych artykułów, ich wyjątkową kruchość, wrażliwość na wilgoć czy temperaturę, a nawet warunki, w jakich odbywa się fracht towarów lub wymogi systemów magazynowych, wskazane jest zastosowanie rozwiązań „szytych na miarę”. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę również firma bekuplast, która posiada w swej ofercie dedykowane pojemniki z tworzyw sztucznych dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Istnieje wiele powodów, dla których warto wybierać customizowane – czyli niestandardowe rozwiązania. Korzystanie z pojemników o wielkości dopasowanej do gabarytów produktu zmniejsza ryzyko jego uszkodzenia. Warto pamiętać, że źle zapakowane artykuły – przede wszystkim nietypowych i dużych rozmiarów – mogą być trudne i niebezpieczne w transporcie. Dzięki dostosowaniu konstrukcji i wielkości pojemników do charakterystyki produktu nie porusza się on wewnątrz skrzyni i tym samym ogranicza ryzyko uszkodzenia cennej zawartości. Szyte na miarę skrzynki mogą być wykonywane z użyciem specjalnych zabezpieczeń, których potrzebują Twoje produkty. Doświadczone firmy zajmujące się produkcją  pojemników mogą przy okazji zaproponować najlepsze rozwiązania zapobiegające uszkodzeniom w trakcie magazynowania i transportu, których konstrukcja zostanie dopasowana do:

 • rozmiarów,
 • kształtów 
 • specyfiki konkretnego artykułu 
 • oczekiwań konkretnego klienta.

Ochrona przed uszkodzeniami może obejmować także dodatkowe czynniki, takie jak zabezpieczenie przez wilgocią, skrajnymi temperaturami oraz z własnością przewodzenia ładunków elektrostatycznych – przydaje się to w wielu branżach, np. przy przewożeniu sprzętu elektronicznego i opakowań medycznych. Dodatkowo w sektorze medycznym często obowiązują normy i przepisy dotyczące przechowywania i transportu sprzętu i produktów dla tej branży; firmy oferujące rozwiązania transportowe szyte na miarę mogą uwzględnić te wymogi w trakcie produkcji.

Ekonomiczne rozwiązanie z pojemnikami szytymi na miarę 

Ważną rolę odgrywają  też kwestie ekonomiczne. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że inwestycja w zakup niestandardowych skrzyń do transportu – z uwagi na ich wyższą cenę związaną z koniecznością zaprojektowania przez dział R&D dostawcy, a następnie wykonania indywidualnego zamówienia – może być nieopłacalny. Nic bardziej mylnego! W dłuższym czasie taka inwestycja zwraca się w dwójnasób. Po pierwsze: dzięki dopasowaniu do rodzaju produktu i jego wymagań mają tendencję do dłuższej żywotności. Pomagają również w ograniczaniu kosztów transportu i przechowywania, ponieważ na ogół wykonywane są w sposób umożliwiający ich sztaplowanie (układanie w stosy) i zaprojektowane z myślą o optymalnej ochronie produktów przed uszkodzeniami - bez względu na metodę ich przewozu. I jeszcze jedno: wygląd. Pojemniki produkowane na zamówienie mogą być dostarczane w kolorystyce odpowiadającej klientom i znakowane z pomocą wybranych logotypów albo oznaczeń, które zwiększają świadomość marki i znacznie ułatwiają identyfikację w trakcie transportu.

Potencjał innowacyjny jest naszą mocną stroną

Firma bekuplast, dzięki swemu ponad 30-letniemu doświadczeniu w produkcji opakowań transportowych, doskonale zna różne rynki i branże oraz wie, co jest ważne w tworzeniu indywidualnych rozwiązań. Jej produkty na zamówienie są wykorzystywane m. in. w

 • przemyśle,
 • technologii magazynowej,
 • handlu e-commerce
 • logistyce.

Część z rozwiązań, które powstały jako „szyte na miarę” weszło w skład oferty bekuplast i stały się powszechnie dostępne, a niektóre z nich stały się nawet rozwiązaniem transportowym dla całych branż. Bekuplast posiada grupę ekspertów, którzy podczas konsultacji, wspólnie z klientami opracowują indywidualny profil wymagań ich pojemników transportowych. Wszystkie produkty na zamówienie są realizowane w wewnętrznym dziale rozwoju przedsiębiorstwa; dzięki uproszczeniu w ten sposób dwustronnej komunikacji możliwa jest szybka i elastyczna reakcja na indywidualne oczekiwania odbiorców. Zasięg rozwiązań projektowych bekuplast jest zróżnicowany i obejmuje m.in.

 • specjalne projekty dla intralogistyki (pojemniki i tace na wymiar przeznaczone do stosowania w zautomatyzowanych magazynach drobnych elementów AKL);
 • pojemniki AKL z przegrodami;
 • pojemniki do komisjonowania dla sektora handlu elektronicznego i wiele innych.

Firma specjalizuje się w produkcji pojemników na wymiar dla przemysłu:

 • spożywczego (zobacz m.in pojemniki do suszenia słodyczy, na makaron),
 • farmaceutycznego,

oraz logistyki produktów świeżych, do stosowania w handlu i logistyce (pojemniki transportowe o zmniejszanej wielkości). Takie pojemniki są wytwarzane w procesie formowania wtryskowego lub w procesie cięcia i zgrzewania. W procesie cięcia i zgrzewania mamy możliwość łączenia kilku pojemników lub pojedynczych elementów w nowy pojemnik. Wszechstronność zastosowania produktów bekuplast zwiększają również customizowane przegrody do pojemników i skrzynek plastikowych. Można je dostosować do indywidualnych potrzeb pod kątem transportu i przechowywania produktów o różnych rozmiarach. bekuplast oferuje różne systemy przegród dostosowane do indywidualnych wymagań klientów, m.in. frezowane płytki rozdzielające z polistyrenu formowanego (PS); wtryskiwane płytki rozdzielające z kopolimeru polipropylenowego (PP-C); kratownice i inne indywidualne rozwiązania.

„Klient nasz pan” - to powiedzenie nabiera wyjątkowego znaczenia we współczesnym, wyjątkowo zróżnicowanym i konkurencyjnym otoczeniu rynkowym. Firmy, które chcą odnieść na nim sukces, nie powinny ograniczać się wyłącznie do oferowania standardowych rozwiązań. „Szyta na miarę” oferta bekuplast to jedna z przyczyn, która pozwoliła odnieść firmie sukces w globalnej skali.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu