Typy i przeznaczenie plastikowych pojemników magazynowych

Created by Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu | |   Magazynowanie

Dla każdego magazynu funkcjonującego w Polsce, jak i za granicą - liczy się kilka podstawowych rzeczy. Są to: bezpieczeństwo przechowywanych towarów, porządek i łatwy dostęp do każdego z nich oraz sprawne zarządzanie stanami.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Jednym z podstawowych elementów, które pozwalają zadbać o każdy z nich są pojemniki magazynowe wykonane z solidnego plastiku. W tym artykule rzucimy okiem na ich przeznaczenie, zalety, główne typy, a także przyjrzymy się branżom, które szczególnie doceniają tego typu rozwiązania.

Do czego służą plastikowe pojemniki magazynowe?

Pojemniki magazynowe i pojemniki przemysłowe mają na celu bieżące wsparcie wszelkich procesów związanych z składowaniem oraz transportowaniem towarów.

  • Po 1 - zabezpieczają swoją zawartość, dzięki czemu ograniczają powstawanie ewentualnych strat.
  • Po 2 - pozwalają na zachowanie porządku i czystości, co wpływa na komfort i precyzję pracy.
  • Po 3 - istotnie przyspieszają prace magazynowe, dzięki czemu przekładają się na wzrost wydajności całych firm.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje plastikowych pojemników magazynowych?

Do najchętniej wybieranych rodzajów tego typu elementów zaliczamy:

To produkty o charakterystycznej, półotwartej i lekko skośnej budowie, która ułatwia ich załadowanie, jak i regularne sięganie do ich wnętrza. Występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do konkretnych potrzeb, jak i specyfiki danej firmy. Jednak szczególne zastosowanie znajdują w magazynach oraz warsztatach. Z uwagi na swój kształt - sprawdzają się głównie jako sposób na przechowywanie niedużych obiektów, w tym: śrub, nakrętek, uszczelek itp.

Jednymi z najpopularniejszych rozwiązań, po które regularnie sięgają osoby odpowiedzialne za zarządzanie magazynami - są klasyczne prostokątne skrzynki, dostępne w wielu wymiarach. W tym obszarze występuje kilka typów plastikowych pojemników, do których zaliczamy m.in.:

  • Tradycyjne zabudowane skrzynki, posiadające uchwyty umożliwiające ich ręczny transport.
  • Skrzynki wyposażone w dodatkowe pokrywy, które chronią ich zawartość także od góry. W tym obszarze wyróżniamy pokrywy umieszczone na specjalnych zawiasach, jak i luźno nakładane.
  • Tzw. skrzynki siateczkowe, których ścianki są wyposażone w specjalne oczka. Sprawdzają się zwłaszcza do transportu lekkich towarów.

Do innych rodzajów pojemników magazynowych zaliczamy: przezroczyste, wyposażone w specjalne okna, przegrody, a także klapki, dzięki którym można sprawdzać ich zawartość. Każdy z wyżej wymienionych typów plastikowych skrzynek znajduje się w naszej ofercie. Ponadto, zapewniamy szeroki wybór związanych z ich rozmiarami, a nawet kolorystyką.

Kolejną grupą produktów, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem są rozwiązania dedykowane procesom logistycznym odbywającym się w sposób automatyczny. Tego rodzaju produkty posiadają dużą wytrzymałość (do 50kg) oraz specjalną budowę, która jest dopasowana do systemów transportowych wykorzystywanych w magazynach. (Dowiesz się czy warto wdrażać automatyczne magazynu z wpisu Automatyzacja procesów składowania: kiedy warto rozważyć jej wdrożenie?)

Pojemniki magazynowe – w jakich branżach znajdują szczególne zastosowanie?

Zalety trwałych i dopasowanych pojemników magazynowych doceniają wszystkie osoby, którym zależy na bezpieczeństwie, jak również sprawności i przewidywalności wszelkich procesów związanych z transportem i magazynowaniem. W związku z tym, tego rodzaju rozwiązania sprawdzają się w takich obszarach, jak: intralogistyka, motoryzacja, automotive, ogrodnictwo, a także artykuły spożywcze (w tym mięso, pieczywo, warzywa i owoce).

Jakie pojemniki magazynowe z plastiku znajdziesz u nas?

W naszej ofercie czeka na Ciebie bogaty wybór niezawodnych plastikowych pojemników, wśród których z łatwością znajdziesz te odpowiadające Twoim potrzebom. Zapoznaj się z nimi już teraz, a jeśli w trakcie poszukiwać pojawią się jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z naszymi doradcami.

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu