Pojemniki na żywność: 5 propozycji dla 5 różnych branż

Created by Monika Sojka | |   Wiedza bekuplast

Jak wybrać właściwy pojemnik do transportu żywności? Jakie pojemniki na żywność suchą lub sypką, jakie nadadzą się do przewozu mięsa i wędlin, z kolei, jakie do nabiału, a które z nich będą najlepszym rozwiązaniem dla warzyw i owoców?

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

A może wcale nie trzeba zaprzątać sobie tym głowy, bo każdy z tego typu produktów nadaje się do przechowywania różnych produktów? Odpowiedzi na te pytania czekają na Ciebie kilka akapitów niżej - w dalszej części tego wpisu. Dowiedz się, czym powinny charakteryzować się pojemniki do transportu żywności użytkowane w branżach takich, jak: piekarnictwo, wyrób mięs i wędlin, produkcja nabiału, sprzedaż warzyw, owoców, a nawet gotowych dań! 

Jakie pojemniki na żywność suchą - dla branży piekarniczej i cukierniczej?

Aby tzw. żywność sucha (a zwłaszcza wszelkiego rodzaju wyboru piekarnicze oraz cukiernicze) zachowywała 100% swoich wartości - musi być transportowana we właściwych warunkach. Mamy tu na myśli w szczególności swobodną wentylację powietrza oraz neutralne otoczenie, które nie absorbuje, ani tym bardziej nie oddaje swojego zapachu bądź smaku. W tej roli doskonale sprawdzają się dedykowane pojemniki: wyposażone w perforowane ścianki oraz wykonane z materiału odpornego na działanie niskich i wysokich temperatur. Jeśli poszukujesz sprawdzonych produktów, które sprawdzą się w Twojej działalności - sprawdź nasze pojemniki na żywność suchą i sypką.

Jakie pojemniki do przewozu nabiału?

Wszelkiego rodzaju sery, twarogi, jogurty, maślanki i inne wyroby powstające z mleka charakteryzują się dużą delikatnością. Dotyczy to zarówno otoczenia, w jakim są transportowane i przechowywane (temperatura, wilgotność itp.), jak i sposobu pakowania (delikatne opakowania). W związku z tym odpowiednie pojemniki na nabiał powinny łączyć w sobie 2 kluczowe cechy:

  • Solidną budowę, która odpowiada za skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Mowa tu przede wszystkim o grubych i trwałych ściankach, właściwej izolacji przed promieniami słonecznymi, a także konstrukcji ułatwiającej załadunek (manualny i automatyczny).
  • Bezpieczne materiały, które są dopuszczone do kontaktu z jedzeniem i w żaden sposób nie oddziałują na jego walory.

Jeżeli reprezentujesz firmę z branży nabiałowej - zapoznaj się ofertą Bekuplast. Znajdują się w niej profesjonalne pojemniki na nabiał, dzięki którym zadbasz o bezpieczeństwo Twoich produktów.

Jakie pojemniki do przewozu mięsa i wędlin?

Mięso i wyroby wędliniarskie, podobnie jak ma się to w przypadku wspomnianego już nabiału - należą do grupy produktów wymagających szczególnej troski o transport. Dotyczy to zarówno temperatury, czasu, jak również wykorzystywanych w tym celu pojemników. Skrzynki do mięs, kiełbas, wędlin i innych tego typu artykułów powinny charakteryzować się:

  • Pełną neutralnością, która gwarantuje, że po kontakcie z tworzywem wyroby nie utracą swoich parametrów (dotyczy to głównie smaku oraz aromatu).
  • Łatwością w utrzymaniu czystości - tego rodzaju pojemniki są szczególnie narażone na pozostawanie zabrudzeń (tłuszcz, pozostałości itp.). Aby praca przy ich użyciu przebiegała sprawnie – ich mycie powinno być proste. 

Jeśli działasz w branży mięsnej i poszukujesz sprawdzonych rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo i higienę każdego transportu - rzuć okiem na nasze pojemniki na mięso oraz wędliny.

Jakie pojemniki na owoce i warzywa?

Z uwagi na fakt, że tego rodzaju skrzynki przebywają długą drogę (od producentów, poprzez pośredników, magazyny, aż do sklepów, gdzie mogą je kupić finalni odbiorcy) - muszą być wykonane z naprawdę trwałego i odpornego na uszkodzenia lub odkształcenia surowca. Istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru tego rodzaju skrzynek, jest ich kompatybilność. Transport warzyw i owoców jest zazwyczaj hurtowy. W związku z tym, dobrze dopasowane pojemniki powinny posiadać możliwość układania w tzw. stosy. Ponadto, podobnie, jak w przypadku wyborów piekarniczych – powinny być wyposażone w wentylację, a także (co charakterystyczne dla pojemników do mięs) - powierzchnie umożliwiające szybkie i sprawne czyszczenie.  Jeżeli jesteś przedstawicielem branży owocowo-warzywnej – koniecznie sprawdź pojemniki na owoce i na warzywa dostępne w ofercie Bekuplast.

Jakie pojemniki do przewozu gotowych dań?

Ostatnią grupą produktów, o której opowiemy sobie w tym artykule, są wszelkiego rodzaju dania gotowe do spożycia. Aby zapewnić bezpieczeństwo tego rodzaju transportów - warto postawić na pojemniki, które są:

  • Trwałe - z jednej strony muszą zapewniać doskonały poziom ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, a z drugiej pozwalać na przenoszenie produktów o różnej wadze – nawet do kilkudziesięciu kilogramów.
  • Poręczne - w wielu przypadkach mamy do czynienia z transportem odbywającym się na 2 sposoby: manualnie i przy użyciu maszyn. Warto wziąć to pod uwagę, aby wybrać pojemniki, które sprawdzą się najlepiej.

Pojemniki na żywność wykorzystywane przez różne branże - podsumowanie

Jak widzisz, poszczególne branże związane z żywnością różnią się nie tylko rodzajem i specyfiką asortymentu. Czynnikiem, który je charakteryzuje, jest także zapotrzebowanie na inne pojemniki służące do załadunku, transportu, jak i składowania artykułów. Jeżeli zależy Ci na znalezieniu rozwiązań branżowych, które doskonale sprawdzą się w Twojej firmie – zapoznaj się z szeroką ofertą marki Bekuplast. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz to, co dla Ciebie najlepsze! 

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu