Czym wyróżniają się palety z tworzyw sztucznych? Co oferuje producent palet transportowych?

Created by Monika Sojka | |   Paletyzacja

Palety z tworzyw sztucznych już od kilku lat wypierają te wykonane z drewna. Są one bardziej wytrzymałe, solidne, łatwo zachować na nich czystość, a na tym nie kończą się ich zalety. Producenci tworzyw sztucznych dbają o to, by palety plastikowe mogły być użytkowane przez długi czas i znalazły zastosowanie w różnych branżach. Czym charakteryzują się palety i jakie są ich najpopularniejsze rodzaje?

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Palety transportowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Palety plastikowe znajdują zastosowanie w wielu branżach, głównie z uwagi na wysoką jakość tworzyw, z których zostały one wykonane. Sprawdzają się przede wszystkim w transporcie, w magazynowaniu, w branży przemysłowej, chemicznej i spożywczej. Dzięki wielu rodzajom palet oferowanym przez producenta dopasować je można do potrzeb wielu przedsiębiorców.

Palety z tworzyw sztucznych – czym się wyróżniają?

Paleta transportowa z tworzyw sztucznych wyróżnia się przede wszystkim ogromną wytrzymałością. Jest ona solidna, dostosowana do różnego rodzaju obciążeń, nie wymaga napraw ani konserwacji, nie pojawiają się na niej grzyby czy pleśń. Paleta plastikowa zapewnia wysoką stabilność i podlega w 100% recyklingowi, jest to więc niewątpliwa zaleta dla środowiska. Decydując się na taki produkt, minimalizowane jest ryzyko uszkodzeń, jak ma to miejsce w przypadku palet drewnianych (drzazgi, wystające gwoździe). Łatwo też takie palety czyścić, są higieniczne, co ma znaczenie w wielu branżach, szczególnie w spożywczej. Nie bez znaczenia jest również długa żywotność tych produktów. Nie ma potrzeby, by ciągle kupować nowe lub je naprawiać, jak ma to miejsce w przypadku drewnianych palet euro. Plastikowe mogą posłużyć klientom przez wiele lat, a po ich eksploatacji można ponownie je przetworzyć.

Jakie palety plastikowe wybierane są najczęściej?

Palety transportowe dostępne są w kilku rodzajach. To, który zostanie wybrany, uzależnione jest od potrzeb danego przedsiębiorstwa oraz przeznaczenia. W ofercie bekuplast znajdują się również palety transportowe z tworzyw sztucznych, które są stosowane najczęściej w przemyśle i dystrybucji towarów - palety medium. Przeznaczone są do średnich obciążeń, są wyjątkowo wytrzymałe i stabilne, nie wymagają napraw ani konserwacji. Palety te dostępne są w różnych wersjach (również z tworzywa wtórnego) oraz rozmiarach. Bekuplast dysponuje także paletami z tworzyw sztucznych do transportu ciężkich towarów. Te są dostosowane do dużych obciążeń i przenoszenia ładunków ciężkich. Sprawdzają się w regałach wysokiego składowania. Możliwe jest zakupienie takich palet w wersji pełnej lub ażurowej. Palety heavy dostępne są w wielu wersjach rozmiarowych, np.

  • 1200 x 800 x 145 mm,
  • 1200 x 800 x 160 mm,
  • 1200 x 1200 x 167 mm 
  • 1300 x 1100 x 165 mm.

Ich nośność statyczna wynosi między 4000 a 5000 kg, a dynamiczna od 1000 do 1500 kg.

Półpalety – czym są?

Oprócz tradycyjnych plastikowych palet wyróżnić można jeszcze półpalety z tworzyw sztucznych. Te najczęściej znajdują zastosowanie w transporcie i magazynowaniu. Służą również do prezentacji towarów w sklepach. Półpalety bekuplast mają gniazdową konstrukcję, dzięki której można układać je w stos, co pozytywnie wpłynie na warunki transportu. Akcesoria te są stabilne i wytrzymałe. Nie trzeba ich naprawiać, łatwo je wyczyścić, podlegają recyklingowi. Półpalety dostępne są w wymiarach 600 x 400 mm, ich nośność dynamiczna wynosi 500 kg, a dynamiczna 200 – 250 kg.

Palety na zamówienie – czy to możliwe?

bekuplast oferuje wykonanie palet z tworzywa sztucznego na zamówienie. Dotyczy to wszystkich rodzajów, zarówno lekkich, średniej ciężkości, jak i wzmocnionych. Klienci mogą samodzielnie zdecydować, w jakiej kolorystyce mają być zamówione palety. Istnieje jeszcze większa możliwość spersonalizowania tych akcesoriów. Palety mogą być wykonane z indywidualnym oznakowaniem. Może być ono wykonane za pomocą sitodruku, gorącego stempla lub wkładki. Jeśli klientowi zależy na identyfikacji palet lub pojemników plastikowych, dostępna jest opcja etykietowania w formie lub kodowania, dzięki którym akcesoria zostaną rozpoznane.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu