Ekologiczne pojemniki transportowe? Tylko spod znaku Blue Angel

Created by Monika Sojka | |   Produkty bekuplast

Firma bekuplast poważnie traktuje kwestie ochrony środowiska naturalnego i umieszcza je wysoko w agendzie swych działań. W jej portfolio można znaleźć pojemniki, tace i palety wielokrotnego użytku z tworzyw sztucznych przeznaczone dla różnych branż.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Kwestie ekologii zawładnęły masową wyobraźnią; współczesny Klient podejmuje decyzje zakupowe przez pryzmat tego, jak wybrany przez niego produkt wpisuje się w rachunek zysków i strat dla środowiska. Prawne obostrzenia (Unia Europejska zakaże w 2021 r. używania produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych) i ekonomiczny przymus (krajom i firmom nie stosującym się do wymaganych kwot recyklingu grożą poważne konsekwencje finansowe) wymusza działania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Bekuplast i pojemniki The Blue Angel w trosce o ekologię

Zdaje sobie z tego doskonale sprawę również firma bekuplast, producent pojemników transportowych i magazynowych. W ofercie posiada pojemniki plastikowe wyprodukowane z materiałów pochodzących z procesów recyklingu. Ich produkcja odbywa się z wykorzystaniem przemiałów i regranulatów sprawdzonych pod kątem jakości. Wszystkie wykorzystywane tworzywa pochodzą z pewnych źródeł; w tym celu firma angażuje się w odzyskiwanie starych pojemników, recykling oraz ponowne wykorzystanie surowca do produkcji nowej partii pojemników. Zalety skrzynek transportowych wielokrotnego użytku są oczywiste: oszczędność kosztów, a jednocześnie oszczędność innych cennych zasobów. Nawet najlepszy pojemnik z tworzywa sztucznego w końcu się wysłuży. Uszkodzone pojemniki są segregowane, rozdrabniane, mielone i ponownie przetwarzane. Pod względem jakości i właściwości materiału regranulat nie jest pod żadnym względem gorszy od materiału nowego.

„The Blue Angel” to wysokiej jakości certyfikowane pojemniki plastikowe

Potwierdzeniem wysokich standardów ekologicznych w bekuplast jest certyfikat Blue Angel przyznany dwóm seriom pojemników produkowanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Certyfikat zaświadcza, że produkty wykonane z tworzyw sztucznych spełniają najwyższe standardy środowiskowe, zdrowotne i jakościowe, bo dzięki swej trwałości pozwalają:

  • oszczędzać zasoby naturalne i energię,
  • nie zawierają substancji szkodliwych dla zdrowia ludzi i groźnych dla otoczenia 
  • są w pełni odnawialne.

Czym jest certyfikat Blue Angel?

Niebieski Anioł (ang. Blue Angel, niem. Blauer Engel) to najstarszy certyfikat na świecie, szeroko rozpowszechniony w Niemczech i krajach Europy Zachodniej. Utworzony w 1978 r. z inicjatywy niemieckiego MSW i zatwierdzony przez Ministerstwo Środowiska, jest zarządzany przez szerokie gremium organizacji społecznych, związków zawodowych, firm, środowisk obywatelskich oraz władz samorządowych. Ciałem przyznającym certyfikat i weryfikującym zgodność standardów jest firma RAL gGmbH. Przyznawany jest on w ponad 90 różnych kategoriach produktów (oprócz spożywczych), a główne kryterium certyfikacji stanowi minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko procesu przetwarzania surowców i wytwarzania produktów końcowych. Obecnie posiada go ok. 11,5 tys. różnych produktów. Kryteria certyfikatu są osobno opracowywane dla różnych kategorii produktów, ale na ogół dotyczą kwestii:

  • oszczędności surowca,
  • ograniczenia zanieczyszczeń i hałasu,
  • eliminacji lub ograniczenia ilości odpadów i możliwości jego ponownego użycia.

Certyfikat umożliwia umieszczanie na wyróżnionych produktach specjalnego znaku informującego konsumenta, że ma do czynienia z produktem przyjaznym dla środowiska.

Pojemniki basicline i lightline z certyfikatem Blue Angel

W ofercie bekuplast symbolem Blue Angel zostały wyróżnione dwie serie ekologicznych pojemników Euro-Norm: basicline oraz lightline. Pojemniki basicline są serią pojemników Euro-Norm wysokiej jakości, skierowaną zarówno dla sektora spożywczego, jak i non-food. Lekkie, ale bardzo stabilne pojemniki dzięki różnorodności wariantów wykończenia nadają się praktycznie do każdego zastosowania. bekuplast oferuje pojemniki w formacie Euro, czyli o znormalizowanych rozmiarach dna (150x200 mm, 300x200 mm, 400x300 mm, 600x400 mm), które można dowolnie łączyć i układać w stos na europaletach o wymiarach 1200x800 mm i paletach przemysłowych o wymiarach 1200x1000 mm. Pojemniki są bardzo stabilne i dostosowane do ręcznego przenoszenia oraz technologii przenośników automatycznych. Seria pojemników plastikowych basicline przekonuje nie tylko funkcjonalnością, ale także wyglądem: opływowe kształty i charakterystyczny wzór perforowanej konstrukcji nadają pojemnikom ich typowy wygląd. Dna różnego typu, pełne lub perforowane ściany boczne, zamknięte lub otwarte uchwyty na ręce oraz szeroki zakres akcesoriów umożliwiają konfigurację w zależności od potrzeb. Do serii basicline pasują pokrywy luźno nakładane, które zapewniają optymalną ochronę towarów przed uszkodzeniem i zabrudzeniem podczas transportu; umieszczone na pojemnikach nie zsuwają się. Wykonano je z ekologicznego materiału pochodzącego z recyklingu i także posiadają certyfikat „The Blue Angel”. Pojemniki serii basicline doskonale sprawdzają się w transporcie żywności, ponieważ dzięki gładkim powierzchniom są łatwe w czyszczeniu oraz higieniczne. W ofercie firmy znajdują się również inne pojemniki przeznaczone dla przemysłu spożywczego, m.in. na chleb, mięso, kiełbasę parzoną oraz owoce i warzywa.

Euro-Norm lightline

Lekkie pojemniki Euro-Norm serii lightline mają wszechstronne zastosowanie i są bardzo stabilne dzięki konstrukcji podwójnych ścianek. Posiadają ergonomiczne uchwyty i nadają się doskonale do obsługi manualnej. Dostępne są w dwóch rozmiarach dna (400x300 mm oraz 600x400 mm), więc można je układać w stos na europaletach podobnie jak w przypadku serii basicline. Ich lekkość i stabilność, osiągnięta dzięki konstrukcji podwójnych ścianek, zapewnia wygodę w trakcie ręcznego przenoszenia oraz automatycznego transportu lekkich towarów. Producent oferuje do nich szeroką gamę akcesoriów, tj.: pokrywy, pojemniki uzupełniające, wkłady z przegrodami i wózki transportowe. Lekkie pojemniki Euro-Norm serii lightline mają wszechstronne zastosowanie i podobnie jak seria basicline doskonale nadają się do transportu żywności.

Nie od dziś wiadomo, że pojemniki z tworzywa sztucznego zapewniają doskonałą ochronę przewożonych artykułów; są stabilne, wytrzymałe na obciążenia, a dzięki możliwości układania w stos ułatwiają paletyzację i magazynowanie. Przykład firmy bekuplast pokazuje, że mogą mieć jeszcze jedną zaletę: być przyjazne dla środowiska.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu