Plastikowe skrzynki magazynowe jako niezbędne wyposażenie każdego magazynu

Created by Monika Sojka | |   Magazynowanie

Tytułowe skrzynki z plastiku do magazynów stanowią jeden z elementów, bez których nie obędzie się żadna firma zajmująca się magazynowaniem oraz transportowaniem towarów. Rola tego typu przedmiotów jest kluczowa, bo to właśnie one odpowiadają za skuteczne zabezpieczenie zawartości oraz pozwalają zachować ład i porządek. Warto mieć na względzie, że mają także znaczący wpływ na sprawne i wydajne funkcjonowanie całych magazynów.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Jakie rozwiązania odnajdą się w małych, średnich, dużych i automatycznych magazynach? Opowiemy Ci o tym w dalszej części tego wpisu!

Skrzynki magazynowe dla małych i średnich magazynów

Tego rodzaju obiekty charakteryzują się przewagą pracy ludzkich rąk - czasami wspieranych maszynami oraz pojazdami ułatwiającymi transport (np. wózkami widłowymi). Dlatego w tym miejscu warto zadbać, aby na ich wyposażeniu znalazły się solidne plastikowe skrzynki magazynowe, które są wyposażone w poręczne uchwyty ułatwiające ich trzymanie, przenoszenie oraz składowanie. Dobrymi przykładami skrzynek wykorzystywanych w małych oraz średnich magazynach (głównie obsługiwanych manualnie) są: 

  • klasyczne, “otwarte” skrzynki w jednolitym kolorze - posiadające pełne ścianki
  • skrzynki perforowane, czyli wyposażone w ścianki z otworami
  • pojemniki transparentne - umożliwiające podgląd ich zawartości
  • produkty wyposażone w dodatkowe okno z klapką

Większość wyżej wymienionych pozycji posiada uchwyty po obu stronach i jest dostępnych w najbardziej popularnych rozmiarach: 400 x 300 mm oraz 600 x 400 mm. W tej roli doskonale sprawdzają się skrzynki z serii lightline - zaprojektowane właśnie z myślą o obsłudze manualnej. 

Skrzynki magazynowe dla dużych i zautomatyzowanych magazynach

W większości przypadków funkcjonowanie tego typu obiektów łączy w sobie pracę ludzi oraz urządzeń. Z tą różnicą, że zdecydowanie większą część działań wykonują specjalistyczne maszyny, pojazdy, a także całe linie transportowe. W związku z tym, na wyposażeniu tego typu magazynów powinny znajdować się dedykowane plastikowe skrzynki magazynowe – przystosowane do automatycznego przyjmowania, transportu, składowania, załadunku oraz rozładunku towarów. Przykładami tego typu skrzynek chętnie stosowanych w dużych i automatycznych magazynach są:

  • Pełne, “otwarte” skrzynki - dostosowane do transportu automatycznego, a także posiadające uchwyty ułatwiające transport manualny.
  • Skrzynki z pokrywami, które umożliwiają jeszcze lepsze zabezpieczenie ich zawartości.

Wymienione produkty występują zazwyczaj w aż 4 popularnych rozmiarach: 300 x 200 mm, 400 x 300 mm, 600 x 400 mm oraz 800 x 600 mm. Idealnym rozwiązaniem w tej materii są skrzynki magazynowe z serii silverline oraz plastikowe pojemniki contecline.

Skrzynki magazynowe – jak dokonać właściwego wyboru?

Decyzja dotycząca zakupu tego rodzaju produktów powinna wynikać z kilku zasadniczych czynników.

  • Po pierwsze – przeznaczenia. Plastikowe skrzynki należy dopasować do towaru, który będzie w nich składowany. Zdecydowanie inne pojemniki sprawdzą się w przypadku artykułów spożywczych, a zgoła inne będą zasadne w przypadku transportu np. części samochodowych.
  • Po drugie – rozmiaru. Warto pamiętać o uwzględnieniu ich wymiarów - tak, aby były dostosowane nie tylko do tego, co się w nich znajduje, ale również infrastruktury całego magazynu (linii, regałów, przenośników itp.).
  • Po trzecie – potrzeb. Każda firma posiada własną strategię rozwoju, a także własną filozofię i wizję pracy. W związku z tym warto zadbać, aby odpowiednio dobrane skrzynki pozwalały w pełni realizować zakładane przez nią cele.

Dlaczego odpowiednie skrzynki magazynowe z plastiku to podstawa dobrze funkcjonującego magazynu?

Właściwie dobrane plastikowe skrzynki magazynowe sprawiają, że praca magazynu przebiega sprawnie i jest wydajna. Jednocześnie ich rolą jest dbanie o stan wszelkich składowanych oraz transportowanych dóbr, a co za tym – ograniczanie ryzyka związanego z ich zniszczeniem lub utratą części wartości. Jeżeli zależy Ci na rozwiązaniach, które pozwolą Ci zadbać o każdy z tych elementów - koniecznie zapoznaj się z całą ofertą marki bekuplast. Jeśli podczas poszukiwań będziesz mieć jakiekolwiek pytania - skontaktuj się z nami.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu