Rozwiązania ułatwiające magazynowanie, co proponuje bekuplast by zoptymalizować prace magazynu?

Created by Monika Sojka | |   Paletyzacja

Coraz więcej przedsiębiorstw stosuje automatyczne systemy składowania, a także urządzenia usprawniające pracę magazynierów. Aby jednak możliwe było ich wykorzystanie, samo przechowywanie towarów musi odbywać się w określonych warunkach. Co zrobić, aby zoptymalizować te prace?

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Skrzynki plastikowe od producenta bekuplast

W magazynach coraz częściej, obok wózków widłowych i podobnego typu urządzeń, wykorzystuje się systemy automatycznego lub półautomatycznego składowania, takie jak regały karuzelowe bądź przenośniki taśmowe. Jednak, aby możliwe było ich sprawne działanie, należy stosować wewnętrzne pojemniki do transportu i magazynowania, które będą przystosowane do automatycznej obsługi. I tu z pomocą przychodzi producent skrzynek plastikowych bekuplast, który we wszystkich swoich produktach wykorzystuje technologie wpływające na efektywność magazynowania, ułatwia przechowywanie oraz transport produktów. Przedstawiamy poniżej technologie, które najlepiej sprawdzają się w tym wypadku.

Automatyczne technologie przenośnikowe

Skrzynki plastikowe dostępne w ofercie Bekuplast przeznaczone są do automatycznej technologii przenośnikowej, która usprawnia i przyśpiesza pracę magazynu. Dotyczy to m.in. skrzynek z serii Euro-Norm basicline czy Euro-Norm lightline. Posiadają one wzmocnioną, stabilną konstrukcję, nierzadko wyposażoną w podwójne ścianki. Dostosowanie do systemów automatycznego lub półautomatycznego magazynowania jest szczególnie ważne, gdy chodzi o pojemniki VDA, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży motoryzacyjnej. Zwiększenie efektywności obsługi w magazynie nierzadko wpływa na wyższe zyski dla przedsiębiorstwa.

Ręczna obsługa magazynowa

Oprócz tego, że pojemniki z tworzyw sztucznych do magazynowania bekuplast są przeznaczone do wykorzystania w przypadku automatycznej technologii przenośnikowej, mogą być także obsługiwane ręcznie. Jest to możliwe dzięki temu, że są wyposażone w ergonomiczne uchwyty na ręce. Dzięki temu są uniwersalne, znajdują zastosowanie w każdego rodzaju magazynie.

Pojemniki składane lub sztaplowalno-gniazdowe, skrzynki Euro

W magazynie każdy centymetr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota, dlatego nawet skrzynki plastikowe powinny być łatwe w przechowywaniu, nie zabierać zbyt wiele miejsca, gdy nie są wykorzystywane. Producent pojemników z tworzyw sztucznych bekuplast wychodzi naprzeciw i tej potrzebie. Jednym z rozwiązań są pojemniki składane, które w stanie pustym mogą zredukować objętość nawet o 84%. Posiadają mechanizm składania i rozkładania, jednocześnie mogą być stosowane w przypadku przenośników taśmowych, a także tam, gdzie magazynowanie odbywa się w sposób całkowicie zautomatyzowany. Co istotne, pojemniki składane bekuplast można układać w stos.

Gdy ich wykorzystanie z różnych względów nie jest możliwe, warto zdecydować się na zakup skrzynek z tworzyw sztucznych z serii Euro-Norm. Posiadają one standardowy wymiar podstawy, zgody z formatem Euro. Co to oznacza? Można je układać w stos na europaletach oraz na paletach przemysłowych. Trzecim rozwiązaniem, które proponuje producent skrzynek plastikowych, są pojemniki sztaplowalno-gniazdowe. Ich konstrukcja umożliwia układanie w stos jeden na drugim lub jeden w drugi, przy czym, w przeciwieństwie do skrzynek składanych, są one sztywne. Opcja sztaplowania sprawia jednak, że pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, nie marnują miejsca.

Skrzynki z tworzyw sztucznych do specjalnego zastosowania

W niektórych przypadkach efektywne składowanie jest możliwe wtedy, gdy zastosuje się pojemniki przeznaczone do przechowywania i transportowania wyłącznie określonego typu towarów. I tak wyróżnia się m.in.:

Każdy z tych pojemników różni się konstrukcją, zastosowanymi technologiami, umożliwiając magazynowanie produktów, które wymagają specjalnych warunków. Jednocześnie, tak jak niektóre z omawianych wcześniej propozycji, mogą być one wykorzystywane zarówno w przypadku obsługi ręcznej, jak i automatycznej.

Higiena w magazynach, ekologia

W magazynach bardzo duży nacisk kładzie się na zachowanie standardów higienicznych, zwłaszcza gdy chodzi o transportowanie i przechowywanie żywności. bekuplast stosuje rozwiązania, które to umożliwiają. Jakie? Plastikowe pojemniki są proste w czyszczeniu, w większości przypadków produkowane są z tworzyw sztucznych dopuszczonych do kontaktu z produktami spożywczymi. Mogą posiadać otwory odprowadzające wodę, dzięki czemu ich mycie jest jeszcze łatwiejsze. Ponadto gładkie powierzchnie ułatwiają zachowanie higieny. A co z ekologią? Skrzynki z tworzyw sztucznych produkowane przez bekuplast w 100% podlegają recyclingowi. Dzięki temu, że są trwałe i wytrzymałe, mogą posłużyć nawet przez kilka lat intensywnej eksploatacji, a gdy przestaną spełniać swoje zadanie, możliwe jest ich ponowne przetworzenie.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu