Jak elastyczne w rozbudowie mogą być systemy automatyki magazynowej?

Created by Monika Sojka | |   Automatyzacja

Automatyczne systemy w magazynie to rozwiązania bezpieczne, nowoczesne, a zarazem bardzo skuteczne, po które zaczyna sięgać coraz więcej firm działających w branży logistycznej, intralogistycznej i transportowej. Nie ma się co dziwić. W końcu korzyści, które bezpośrednio wynikają z automatyzacji procesów magazynowych, można wymieniać praktycznie bez końca. Zaliczamy do nich między innymi: większe bezpieczeństwo, mniejsze koszty, a do tego usprawnienie wielu procesów.

Nie czekaj z pytaniami!

Jesteśmy tu, aby na nie odpowiedzieć i pomóc Ci poznać naszą ofertę bliżej. Twoje zainteresowanie naszą firmą bekuplast to dla nas priorytet. Kliknij przycisk obok – zapraszamy do kontaktu!

Jednak tym razem nie skupimy się tylko na samych zaletach. Zamiast tego, w tym artykule przyjrzymy się ich funkcjonalnościom. A mówiąc bardziej konkretnie – temu, jakie możliwości rozbudowy i dopasowywania do konkretnych potrzeb i warunków, oferują tego rodzaju systemy intralogistyczne.

Elastyczność systemów automatyki magazynowej

Dowiedz się, jakie szanse i perspektywy stoją przed Tobą otworem, jeśli zdecydujesz się na inwestycję w tego typu, zaawansowane rozwiązania wspierające pracę i rozwój Twojego magazynu. Poznaj 3 główne cechy potwierdzające elastyczność i wszechstronność, z jakimi można rozwijać i rozbudowywać automatyczne systemy magazynowe. Automatykę magazynową można rozbudować i dopasować do takich czynników, jak:

#1 Bieżące potrzeby oraz możliwości firmy

Ich uniwersalność w tym zakresie polega na tym, iż wraz z rosnącymi potrzebami, a co za tym idzie - zmianą charakterystyki pracy – tego rodzaju magazyny mogą zostać po prostu rozbudowane. Z formy półautomatycznej, aż do w pełni automatycznych jednostek. Rozwój w tym zakresie odbywa się zazwyczaj na zasadzie zastępowania pracy ludzi - przez właściwie zaprojektowane, zbudowane i skonfigurowane urządzenia. Rolą “żywych” pracowników jest wówczas kontrolowanie, czy maszyny radzą sobie tak, jak powinny.

#2 Posiadana i wykorzystywana przestrzeń magazynowa

Istotnymi czynnikami są również ograniczenia (lub też możliwości!) związane z pojemnością poszczególnych obiektów.  Elastyczność automatyki magazynowej polega na tym, że tego rodzaju systemy mogą “rosnąć”. Na początku, gdy potrzeby lub zasoby magazynu są małe - automatyka może zostać wdrożona w symbolicznym zakresie. Wraz z rozwojem firmy, a co za tym idzie - rosnącymi potrzebami – do już raz zbudowanego systemu można dokładać kolejne “klocki”. W ten sposób systemy automatyki ciągle się zmieniać. Obejmując swoim zasięgiem nową powierzchnię magazynową “po ziemi”, jak i rosnąć “do góry” - za pomocą coraz wyżej usytuowanych regałów.

#3 Asortyment znajdujący się w automatycznym magazynie

Kolejnym, a zarazem ostatnim czynnikiem podkreślającym elastyczność systemów automatyki magazynowej, jest uniwersalność związana z rozmiarami i rodzajami składowanych towarów lub surowców. W tej materii magazynów automatycznych nie dotyczą praktycznie żadne ograniczenia. Ich zalety doceniają firmy z sektorów takich, jak: intralogistyka, motoryzacja, artykuły spożywcze (w tym: mięsa, warzywa, owoce, a nawet pieczywo).

Co z pojemnikami wykorzystywanymi w magazynach automatycznych?

A jeśli już o samej zawartości tego typu obiektów mowa. Nieodłącznymi elementami, które towarzyszą zarówno półautomatycznym, a przede wszystkim w pełni automatycznym systemom magazynowym, są właściwie dopasowane pojemniki transportowe. Do tej grupy produktowej zaliczamy zwłaszcza dedykowane rozwiązania Bekuplast z linii contecline, basicline, silverline oraz specjalne tace transportowe. Dzięki szerokim możliwościom związanym z doborem wymiarów, pojemności, budowy, a nawet przeznaczenia - w tym obszarze to głównie one odpowiadają za zachowanie pełnej elastyczności automatycznych systemów magazynowych. Jeśli zastanawiasz się, czy tego typu produkty sprawdzą się również w Twoim magazynie – nie czekaj. Już teraz skontaktuj się z nami, aby umówić się na krótką i niezobowiązującą rozmowę. Podczas jej trwania nasi eksperci przekażą Ci wszystkie szczegóły i odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

 

Autor wpisu:

Monika Sojka - Specjalista ds. marketingu